Pierwsza gra Chmielarza po opuszczeniu PCF: The Vanishing of Ethan Carter

Projekt studia The Astronauts zapowiedziany.

Niezależne studio The Astronauts oficjalnie zapowiedziało pierwszy projekt - The Vanishing of Ethan Carter (Zniknięcie Ethana Cartera). Tytuł ukaże się na PC jeszcze w 2013 roku, tylko w dystrybucji cyfrowej.

Autorzy opisują produkcję jako inspirowaną „horrorem w stylu weird fiction i innymi makabrycznymi historiami z początku XX wieku”. Weird fiction to podgatunek fantastyki, w którym natrafić można na elementy mityczne, nadprzyrodzone czy naukowe.

The Vanishing of Ethan Carter
Co ja u licha wczoraj robiłem...

W The Vanishing of Ethan Carter wcielimy się w detektywa, który do rozwiązywania spraw wykorzystuje nie tylko zwyczajowe narzędzia, ale także wspomniane moce nadprzyrodzone - umiejętność „wizualizowania miejsc zbrodni”. Tym razem będzie prowadził sprawę chłopca, który został porwany. Śledztwo zawiedzie bohatera do doliny, gdzie znajdzie zmasakrowane zwłoki jednego z porywaczy.

Wkrótce odkryjemy więcej ciał oraz że miejscem rządzi jakaś tajemnicza, starożytna moc. Pozostaje jeszcze pytanie: co z chłopcem?

- Gra skupi się na eksploracji i odkrywaniu historii - powiedział o tytule Adrian Chmielarz, szef studia. Chmielarz wcześniej szefował People Can Fly, gdzie pracował między innymi nad Bulletstorm i Gears of War Judgment.

The Vanishing of Ethan Carter powstaje na silniku Unreal Engine 3.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (16)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami