Nintendo weryfikuje założenia finansowe z powodu słabej sprzedaży Wii U

W ręce graczy trafiło 3,06 mln konsol.

Nintendo obniżyło prognozę sprzedaży na obecny rok fiskalny o 17%. Powodem takiego kroku jest słabsza niż oczekiwano sprzedaż najnowszej konsoli producenta - Wii U.

1, Nintendo, sprzedaż, konsole
Dotychczasowa sprzedaż konsol Nintendo

W ostatnich 9 miesiącach roku fiskalnego (do grudnia 2012 roku) na całym świecie sprzedano 3,06 mln egzemplarzy Wii U. Najwięcej w Japonii - 1,23 mln. Obecne prognozy mówią o 4 mln konsol do końca marca. Pierwotnie zakładano 5,5 mln - stąd weryfikacja. Dla porównania, Nintendo Wii sprzedało się w nakładzie 3,19 mln w pierwszych sześciu tygodniach. Wciąż dobrze sprzedają się gry japońskiego producenta - gracze kupili 11,69 mln sztuk.

Słabsza niż zakładano sprzedaż Wii U przełożyła się na wyniki finansowe. Strata operacyjna w tym roku fiskalnym wynosi 63 mln dol. Jednocześnie udało się znacząco zwiększyć wpływy - z 65 do 153 mln dol.

Dobre wyniki notują inne konsole Nintendo. Sprzedano 12,7 mln egzemplarzy 3DS. Nieco gorzej niż w ubiegłym roku wypadają wyniki Wii i DS - odpowiednio 3,5 mln i 2,1 mln sztuk.

O słabszej niż oczekiwano sprzedaży Wii U pisaliśmy już jakiś czas temu. Tymczasem na początku stycznia prezes Nintendo, Satoru Iwata stwierdził, że „nie jest źle”.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami