Oficjalnie: studio odpowiedzialne za Epic Mickey kończy działalność

AKTUALIZACJA #2: Disney oficjalnie potwierdził zamknięcie Junction Point. Warren Spector odchodzi z koncernu.

Aktualizacja #2: Jak dowiedział się Eurogamer, zamknięcie studia Junction Point to także definitywny koniec współpracy Disneya z Warrenem Spectorem. - Warren nie zostaje w firmie - poinformował krotko przedstawiciel koncernu, ucinając domysły, jakoby słynny twórca m. in. oryginalnego Deus Ex miał zostać przesunięty do innego oddziału, czy też zatrudniony do prac nad Disney Infinity.

Aktualizacja: Disney oficjalnie potwierdził zamknięcie studia Junction Point.

„Z wielkim smutkiem poinformowaliśmy naszych pracowników o zmianach. Jednym z elementów restrukturyzacji w pionie gier wideo jest zamknięcie studia Junction Point. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Warrenowi Spectorowi i całemu zespołowi za wkład pracy w Disney Epic Mickey i Disney Epic Mickey 2” - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Oryginalna wiadomość: W serwisie Twitter pojawił się wpis, pochodzący z konta studia Roberts Space Industries. Według opublikowanych informacji, które zostały jednak szybko usunięte, studio Junction Point zostało zamknięte przez Disney.

article1
Mickey i Oswald - po raz ostatni z pędzlami w dłoniach?

„Oddajmy honory firmie, która przestała istnieć. Do zobaczenia, Junction Point! Mamy nadzieję, że znajdziecie nową pracę!” - głosił wpis. Swoje zdanie wyraził także George Broussard, popularny twórca m.in. Duke Nukem: „plotki o losie Junction Point krążyły od jakiegoś czasu. To zastanawiające, gdy wysyła się pracowników na urlopy zaraz po wydaniu gry”.

Ostatnia gra autorstwa Junction Point - Epic Mickey 2: Siła Dwóch - nie zdobyła przychylnych ocen recenzentów, nie może tez pochwalić się oszałamiającymi wynikami sprzedaży.

Jeśli powyższe informacje są prawdziwe, Junction Point będzie drugim studiem z Austin, zamkniętym w ciągu ostatnich dni. Po sprzedaży THQ bez pracy zostali także twórcy z Vigil Games. Część pracowników odpowiedzialnych za serię Darksiders przeszło do nowego biura Crytek.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami