Amerykański oddział Atari złożył wniosek o bankructwo

Wydawca planuje samodzielną działalność.

Atari Inc., amerykański oddział francuskiej firmy Atari SA złożył w Stanach Zjednoczonych wniosek o bankructwo, co umożliwi wydawcy oderwanie się od europejskiego właściciela i rozpoczęcie samodzielnej działalności.

Jak donosi Los Angeles Times, firma planuje połączenie z trzema innymi podmiotami, należącymi obecnie do francuskiego Atari SA i skupienie się na tworzeniu gier na platformy mobilne.

article1
Screen z jednej z popularnych gier Atari

Rozwój Atari w Europie powstrzymuje firma BlueBay z Londynu. W zeszłym roku wygasła umowa kredytowa, podpisana z angielskim podmiotem, co pozbawiło Atari środków na działalność. Wartość akcji Atari S.A. spadła z 11 euro w 2008 roku do 1 euro obecnie. Tymczasem amerykański oddział zabezpieczył 5,25 mln dol. na dalsze operacje.

Historia Atari jest niezwykle skomplikowana. W 1984 roku oddział firmy, odpowiedzialny za maszyny arcade został wydzielony i zmienił nazwę na Atari Games Inc., zachowują również prawa do logo. W 1996 roku firma połączyła się z JT Storage, by pięć lat później zostać przejęta przez Hasbro. Po raz kolejny zmieniła się nazwa: spółkę przemianowano na Infogrames Interactive, by w 2008 roku powrócić raz jeszcze do starej marki: Atari, S.A.

W 2011 roku amerykański oddział firmy wydał na terenie Stanów Zjednoczonych i Australii grę CD Projekt RED - The Witcher 2: Assassins of Kings.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami