Disney zapowiedział grę Disney Infinity

AKTUALIZACJA: Premiera w sierpniu.

Aktualizacja: Jak informuje The New York Times, premiera Disney Infinity zaplanowana została na 20 sierpnia tego roku.

Pierwotnie gra miała się ukazać już w czerwcu, ale zadecydowano, że korzystniej będzie wydać Infinity w drugiej połowie roku - gdy dzieci zaczną wracać z wakacji, a za rogiem będą już Święta. - Moglibyśmy wyrobić się na czerwiec, ale po rozmowie z partnerami biznesowymi i przedstawicielami sklepów stwierdziliśmy, że termin sierpniowy będzie lepszy - podsumował John Pleasants, menedżer w firmie Disney.

---

Oryginalna wiadomość (15.01.2013): Korporacja mediowa The Walt Disney Company zapowiedziała grę Disney Infinity. Równocześnie powstanie linia figurek i innych gadżetów, które wykorzystamy także w wirtualnej rzeczywistości, wzorem serii Skylanders.

Disney Infinity ukaże się latem tego roku na PC, Xboksa 360, PlayStation 3, Wii, Wii U i 3DSa. Później zostanie także przeniesione na tablety i inne urządzenia mobilne. Na tytułem pracuje studio Avalanche Software, wcześniej odpowiedzialne za grę Toy Story 3 i Auta 2.

Produkcja będzie sandboksem, w której wystąpią postacie samego Disneya, jak i konkretnej wytwórni filmów animowanych - Pixar.

Disney planuje rozwijać Disney Ifinity na bieżąco, twórcy postrzegają grę bardziej jako platformę niż zamknięty i skończony produkt.

1

W sklepach pojawi się 40 gadżetów związanych z produkcją. Kupując jakikolwiek i przeprowadzając skanowanie za pomocą dołączanego czytnika, odblokujemy coś nowego w grze. Oprócz tego, nabyć będzie można 17 figurek, aby następnie przenieść i je do wirtualnego świata. Disney informuje także o Power Discs - swego rodzaju ulepszeniach postaci.

Cena za zestaw startowy, w którym znajdą się trzy figurki wyniesie około 230 zł. Każda dodatkowa figurka to koszt około 40 zł.

W dniu premiery sprawdzimy trzy światy: na podstawie animacji „Iniemamocni”, „Potwory i spółka” i filmu „Piraci z Karaibów”. Każdy ma oferować nieco inny typ rozgrywki. Gracze będą mogli też stworzyć własne światy - wtedy w jednym miejscu spotkać się będą mogły postacie z różnych produkcji.

Liczba dostępnych gadżetów - i co za tym idzie także światów - ma być sukcesywnie zwiększana.

Łukasz Kukawski, PR & Marketing Manager w firmie CDP.pl, która dystrybuuje gry Disneya w naszym kraju, potwierdził w rozmowie z Eurogamerem, że tytuł ukaże się także w polskiej wersji językowej. Czy będzie to lokalizacja kinowa, czy pełna? Czy będzie dotyczyć wyłącznie Xboksa 360, PS3 i PC? - Na odpowiedzi na te bardziej szczegółowe pytania przyjdzie jeszcze czas - mówi póki co Kukawski.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami