Diablo 3: nowości w patchu 1.0.7

Poprawka wprowadzi pojedynki dla maksymalnie czterech graczy.

Na oficjalnym blogu Diablo 3 opublikowano listę zmian, które zobaczymy w najnowszym patchu. Gracze otrzymają oczekiwanie potyczki Player vs Player oraz szereg mniejszych usprawnień i poprawek.

Prawdopodobnie najważniejszą nowością jest wprowadzenie walk pomiędzy graczami. Na razie zrezygnowano z rozgrywek drużynowych, na rzecz dueli, w których udział weźmie mniejsza liczba bohaterów. Postacie biorące udział w pojedynku zostaną przeniesione na specjalną arenę, składająca się z czterech różnorodnych terenów. Określenie „duel” (pol. „pojedynek”), wykorzystywane przez Blizzard w oficjalnym komunikacie może być nieco mylące - w walce udział weźmie maksymalnie czterech graczy.

article1
Kuźnia na maksymalnym poziomie rozwoju

Ze względu na różnice pomiędzy klasami, potyczki nie będą specjalnie zbalansowane. Twórcy nie zdecydowali się wprowadzić żadnego systemu punktacji, a śmierć postaci nie przyniesie konsekwencji, nawet w trybie Hardcore.

W patchu 1.0.7 pojawią się także nowe przedmioty, do stworzenia w kuźni. Odpowiednie plany i składniki znajdziemy podczas eksterminacji potworów. Poprawka wprowadzi również kolejny poziom kamieni szlachetnych - Marquise.

Zmiany dotkną także systemu Monster Power, który umożliwia podniesienie trudności gry, poprzez zwiększenie odporności i mocy napotykanych przeciwników. Po pierwsze: opcję będziemy mogli wykorzystać podczas gry publicznej, co dotychczas było niemożliwe. Po drugie: zabicie potężniejszych potworów będzie nagradzane dużo większą ilością punktów doświadczenia.

Ostatnie z opisywanych modyfikacji dotyczą dwóch z umiejętności specjalnych napotkanych przeciwników. Odbicie obrażeń (Reflects Damage) nie będzie już aktywne przez cały czas - włączy się od czasu do czasu, co będzie wyraźnie sygnalizowane na modelu potwora. Zmniejszą się obrażenia zadawane przez Stapianie (Molten), natomiast Zaraza (Plagued) będzie bardziej śmiercionośna.

Data publikacji najnowsze poprawki do Diablo 3 nie jest znana. Wkrótce ulepszenia trafią na publiczne serwery testowe (PTR).

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Deathloop - Poradnik, Solucja

Jak zacząć, rozgrywka, walka, opis przejścia i tropy - poradnik do Deathloop.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami