Phil Fish, współzałożyciel studia Polytron opublikował na firmowym blogu wpis, podsumowujący 2012 rok. W tekście znalazło się także miejsce na plany na przyszłość. Producent ujawnił, że w tym roku Fez trafi na kolejne platformy sprzętowe.

Producent pisze też o innych planach na nadchodzące miesiące. Twórca zamierza wydać ścieżkę dźwiękową z platformówki i pracuje nad kolejnymi projektami. „Na tapecie mamy kilka nowych gier, ale ambicje sięgają znacznie dalej” - czytamy na blogu. „Fez było sukcesem. Nie pobiliśmy żadnych rekordów, ale zarobione pieniądze pozwolą kontynuować działalność.”

article1
Gomez do złudzenia przypomina Zbyszka, naszego ulubionego naczelnego

Fez, nazwany przez Łukasza „niezależną niespodzianką roku”, wydano 13 kwietnia 2012 roku, wyłącznie na Xbox Live Arcade. „Gomez, bo tak ma na imię nasz śmiałek, musi zebrać złote kostki, potrzebne do naprawienia usterek w czasoprzestrzeni. Tylko odnalezienie wszystkich może uratować krainę przed chaosem i pikselową zagładą” - opisuje dziennikarz Eurogamera.

Więcej o skomplikowanej przeszłości gry można dowiedzieć się z filmu „Indie Game: The Movie”. Dokumentalną produkcję można kupić obecnie na Steamie w promocyjnej stronie - do 5 stycznia wystarczy wyłożyć 2 euro (ok 8 zł).

Reklama

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Fez (PC) - Recenzja

Sprajtowy ludek w czerwonej czapeczce.

Fez z milionem sprzedanych egzemplarzy

„Bez was by się nie udało!”