THQ ogłosiło bankructwo

Firma sprzedaje posiadane studia i gry.

THQ porozumiało się z kupcem, który przejmie „niemal wszystkie elementy firmy, w tym cztery studia produkujące gry i prawa do wszystkich tytułów znajdujących się w produkcji”.

Amerykański wydawca złożył wniosek o bankructwo, które ma ułatwić przejęcie firmy. Proces nie będzie natychmiastowy, w czasie finalizowania transakcji THQ kontynuuje prace nad grami i nie zamierza zwalniać pracowników.

Kupcem jest „podmiot związany z funduszem Clearlake Capital Group”. Koszt zakupu wydawcy wyniósł ok. 60 mln dolarów, z czego 10 mln zostanie przekazane na spłatę kredytów. Według oficjalnego komunikatu, THQ jest winne bankom ok. 37,5 mln dolarów. Jeszcze w 2007 roku firma była warta 2 miliardy dolarów.

„Sprzedaż firmy to kolejny krok na drodze do stabilizacji firmy. Głęboko wierzymy w możliwości naszych pracowników i w produkowane gry” - mówi Brian Farell, członek rady nadzorczej THQ. „Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się zainteresować potężnego kupca i zamierzamy przeprowadzić proces sprzedaży tak bezboleśnie, jak to tylko możliwe” - dodał.

THQ od dłuższego czasu zmaga się z problemami finansowymi. W zakończonej niedawno akcji, przeprowadzonej w serwisie Humble Bundle, wydawca zebrał ponad 5 mln dolarów.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

PS5 - poradnik do konsoli

Wszystko o PlayStation 5: najważniejsze funkcje, rozwiązania problemów, porady i wskazówki.

Komentarze (13)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami