Blizzard blokuje konta tysięcy oszustów w Diablo 3

Ban nierychliwy, ale sprawiedliwy.

Blizzard zbanował kilka tysięcy kont w Diablo 3, należących do nieuczciwych graczy, którzy „psują ducha fair play”. Twórcy obiecują nowe narzędzia, które mają ułatwić raportowanie podejrzanych użytkowników.

Zablokowano głównie konta tzw. botterów, czyli graczy, którzy wykorzystują zewnętrzne oprogramowanie do automatycznego zbierania złota, które później sprzedawane jest za prawdziwą gotówkę.

article1
W wyniku działań producenta cena złota podskoczyła o 0,02 euro za milion. Chyba jeszcze nie czas na rzucenie pracy.

Producent gry poinformował, że pracuje nad narzędziami, które umożliwią uczciwym graczom szybkie raportowanie wszystkich zauważonych odstępstw od regulaminu. Nowości wprowadzi kolejny patch, który pojawi się w przyszłym roku.

Informacje zostały opublikowane na oficjalnym forum gry. „O dziewięć miesięcy za późno” - skomentował sytuację jeden z graczy.

Diablo 3 zostało wydane w maju tego roku i w samej Polsce sprzedało się w 160 tys. egzemplarzy. Fani gry czekają na kolejną poprawkę, która ma wprowadzić rozgrywki Player vs Player, oraz pełnoprawny dodatek, zapowiedziany na ostatniej konferencji dla inwestorów.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Kolejny producent odchodzi z Blizzarda

Zajmował się Overwatch 2.

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Deathloop - Poradnik, Solucja

Jak zacząć, rozgrywka, walka, opis przejścia i tropy - poradnik do Deathloop.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami