GameSpy wyłącza serwery Sniper Elite i innych gier

Bez konsultacji z producentami.

GameSpy, firma wynajmująca serwery na potrzeby gier PC, wyłączyła dostęp do wielu trybów sieciowych bez konsultacji z twórcami.

Firma została przejęta w sierpniu tego roku i stopniowa wyłącza serwery najstarszych tytułów. Jednym z nich był Sniper Elite. Studio Rebellion, twóry gry poinformowali, że decyzja zapadła bez udziału producenta.

Na stronie GameSpy w serwisie Facebook usługodawca wyjaśnia takie posunięcie. „Namco i Rebellion nie są zainteresowane dalszym wsparciem tytułów.”

article1
Sniper Elite

Inny obraz sytuacji rysuje zainteresowana firma. Na oficjalnym forum Rebellion wypowiedział się Steve Hart. „Skontaktowaliśmy się z nowym właścicielem GameSpy, ale zażądano od nas opłat zdecydowanie większych niż to, co płaciliśmy dotychczas. Nie mamy też możliwości przeniesienia architektury do innego dostawcy, cały kod sieciowy musiałby zostać napisany od nowa” - czytamy w oświadczeniu. „Glu podjęło decyzję bez naszej wiedzy i nie mieliśmy na nią żadnego wpływu.”

Podobny los spotkał szereg innych tytułów, takich jak obie części Neverwinter Nights, Microsoft Flight Simulator X, SWAT 4, Hidden & Dangerous 2 oraz Star Wars: Battlefront.

Glu, które dotychczas zajmowało się produkcją gier na urządzenia mobilne, kupiło GameSpy w sierpniu tego roku. Poprzedni właściciel, IGN Entertainment, zarobił na transakcji 2,7 mln dolarów.

Sniper Elite, którego premiera odbyła się siedem lat temu, wciąż cieszył się zainteresowaniem graczy.

„Wszystko kiedyś się kończy, ale dobrym zwyczajem jest poinformowanie zainteresowanych przed podjęciem takiej decyzji” - skomentował sytuację współzałożyciel studia Rebellion, Jason Kingsley.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami