Sega podpisała umowę z Games Workshop, właścicielem praw do marki Warhammer, na mocy której studio Creative Assembly wyprodukuje nowe gry oparte na licencji.

W informacji pracowej czytamy, że pierwszy tytuł ma się ukazać „po 2013 roku”, a pracami zajmie się specjalnie stworzony zespół wewnątrz studia.

1

Creative Assembly znane jest głównie ze strategicznej, wysoko ocenianej serii Total War. Obecnie zajmuje się też tworzeniem Total War: Rome II, nieznanej gry w uniwersum Obcego i kilku gier na urządzenia mobilne.

- Świat Warhammera jest niesamowity - to idealne uczczenie 25-lecia istnienia naszego studia - mówi Tim Heaton, dyrektor Creative Assembly. - Jesteśmy podekscytowani współpracą z tak uznanym deweloperem - dodaje Jon Gillard z Games Workshop.

Prawa do gier w świecie Warhammera wcześniej należały do Electronic Arts, wydawcy między innymi Warhammer Online. Należy rozróżnić markę Warhammer od Warhammer 40,000, do której prawa posiada THQ. Pierwsza dotyczy świata fantasy, a druga jego futurystycznej wersji.

Reklama

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały