Ponad 50 tys. podpisów pod petycją o GTA V na PC

„Ponieważ GTA to wspaniała gra na PC i pomysł, by nie ukazała się na komputerach jest błędem!”

Trwa zbiórka podpisów pod petycją do studia Rockstar o wydanie gry GTA V na PC. Organizatorzy planują zgromadzić 100 tys. cyfrowych sygnatur. W chwili obecnej - tydzień po starcie inicjatywy - jest ich już ponad 50 tysięcy.

„Do Rockstar Studio”, czytamy w petycji. „Prosimy o wydanie GTA V na PC. Gry z tej serii są częścią życia tak wielu ludzi i byłoby wielką stratą nie zobaczyć najnowszej odsłony na najpotężniejszej platformie. Rzeczy takie jak modyfikacje były zawsze bardzo istotną częścią grania na komputerach, a mody do Grand Theft Auto to źródło wielu godzin świetnej zabawy.”

„Mam nadzieję, że rozważacie wydanie GTA V na PC, ponieważ uszczęśliwi to bardzo wiele osób!” - podsumowuje Mike Julliard z Kanady, autor petycji.

O tym, że Rockstar „zastanawia się” nad wydaniem gry na PC, pisaliśmy już tydzień temu. - Inne platformy są do rozważenia. Wydajemy gry tam, gdzie jest to opłacalny biznes. To wszystko, co mogę powiedzieć - mówił Dan Houser, przedstawiciel studia.

Od 1997 roku wszystkie odsłony serii Grand Theft Auto trafiały na PC (poza tytułami dedykowanymi konsolom przenośnym). W ostatnich latach Rockstar wydawał gry w wersjach na komputery osobiste z opóźnieniem. Dotyczyło to GTA IV, ale także L.A. Noire czy Max Payne 3. Dotychczas jedynie Red Dead Redeption nie doczekało się premiery na pecetach.

Obecnie pewne jest, że gra ukaże się na Xboksa 360 i PlayStation 3. Premierę zaplanowano na wiosnę przyszłego roku. Dorian przedstawił w zapowiedzi wszystkie znane informacje o GTA V.

„Gry z serii GTA są częścią życia wielu ludzi”

Drugi zwiastun GTA V

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami