GTA 5 na PC i Wii U „do rozważenia”

AKTUALIZACJA: Prezydent Nintendo of America wyraża nadzieję, że zobaczmy GTA 5 na Wii U.

Aktualizacja: Reggie Fils-Aime, prezydent Nintendo of America, w wywiadzie dla MTV odpowiadał na pytania o GTA 5 i Wii U. - Panowie z Rockstar bardzo pozytywnie publicznie wypowiadali na temat Wii U. Oczywiście to zadanie dla Nintendo, aby zbudować dużą bazę użytkowników konsoli, dostarczyć wygodne narzędzia deweloperom i stworzyć warunki, w których producenci tacy jak Rockstar będą chcieli pojawić się na naszej platformie. Myślę, że jeżeli się to uda, zobaczymy wiele najlepszych gier także na Wii U - skomentował Fils-Aime.

Oryginalna wiadomość: Greg Miller, dziennikarz portalu IGN.com, przeprowadził wywiad z Danem Houserem, jednym z twórców GTA. Przedstawiciel Rockstar rzucił światło na kilka kwestii. Nie wykluczył między innymi GTA 5 na Wii U i PC.

- Inne platformy są do rozważenia - powiedział Houser w odpowiedzi na pytanie, dlaczego GTA 5 zostało zapowiedziane tylko na Xboksa 360 i PlayStation 3. - Wydajemy gry tam, gdzie jest to opłacalny biznes. To wszystko, co mogę powiedzieć - dodał. Seria GTA dotychczas ukazywała się na PC, ale na stacjonarną konsolę Nintendo jeszcze nigdy.

1
Reggie, nie martw się. Jest jeszcze realna szansa.

Padło też pytanie o Kinecta i PS Move. - Część rzeczy w grze dałoby się zrobić Kinectem czy Move'em, część nie. Chcemy, żeby w całości grało się tak samo i żeby wszystko tworzyło jedną, spójną całość. Dodanie obsługi kontrolerów ruchowych służyłoby tylko zaznaczeniu rubryczek z tyłu pudełka, a nie wprowadzało wiele nowego - wyjaśnił Houser.

Dziennikarz IGN pytał także, dlaczego nie wykorzystano technologii animacji twarzy, którą Rockstar stworzył przy okazji L.A. Noire. - W GTA nie znalazłaby zastosowania, w tego typu grze nie jest to chyba ważne. Poza tym, bardzo spowolniłby to proces produkcji - przyznał rozmówca.

Premiera GTA 5 została potwierdzona jedynie na Xboksa 360 i PlayStation 3. Planowana data wydania gry to wiosna 2013 roku.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (17)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami