Animator pracujący nad Dragon Age III chwali silnik Frostbite 2

Do tego zdjęcie z gry, wykonane kaloryferem.

Koledzy z brytyjskiej redakcji wzięli udział w Bradford Animation Festival, na którym Neil Thompson, odpowiedzialny za grafikę i animacje w BioWare, mówił między innymi o trzeciej części serii Dragon Age.

Artysta opowiadał o swojej karierze w Psygnosis, Sony Liverpool i Bizarre Creations, a na koniec odpowiedział na kilka pytań dotyczących silnika Frostbite 2, na którym pracuje.

- Dragon Age 2 stworzyliśmy na silniku Eclipse. Większość graczy zauważyła chyba, że ta technologia nie do końca dawała sobie radę. Teraz artyści pracują na Frostbite 2 i to co robią prezentuje się niesamowicie. To piękny, piękny silnik - zachwycał się na festiwalu Neil Thompson.

Dodał też, że pracownicy odpowiedzialni za oprawę graficzną mogą skupić się na kreacji, a nie na zastanawianiu się „czy to cholerstwo się uruchomi”.

Premierę Dragon Age III: Inquisition zaplanowano na jesień przyszłego roku. Platformy docelowe nie są jeszcze znane. Kilka dni temu pisaliśmy o kolejnej odsłonie serii Mass Effect, która również wykorzysta silnik Frostbite 2.

article1
Dokładnie widać wszystkie szczegóły... łysiny Neila

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami