Kickstarter nie jest na sprzedaż

„Instytucja na pokolenia”

Perry Chan, współzałożyciel Kickstarter.com, określił serwis jako „instytucję na pokolenia” i poinformował, że nie szuka inwestorów. Nie jest też zainteresowany sprzedażą portalu.

Chan wygłosił prelekcję na konferencji GigaOM Roadmap, która odbyła się wczoraj w San Francisco. Serwis, na którym ludzie z całego świata mogą wspierać przeróżne pomysły, nie planuje zmian w systemie finansowania.

article1
Perry Chan na konferencji w San Francisco

Mówiło się o możliwości zniesienia dobrowolnych dotacji na rzecz kupowania udziałów w powstających projektach. - Ludzie finansują pomysły, bo chcą zobaczyć gotowy produkt. To całkiem inna kwestia niż inwestowanie w oczekiwaniu na zyski - tłumaczył Perry Chan.

Współzałożyciel serwisu mówił też o problemach z terminami. - Finansując pomysł we wczesnej fazie, trzeba liczyć się z opóźnieniami. To zadanie dla twórcy, by informować wspierających go użytkowników o wszystkich problemach - dodał.

Serwis Kickstarter powstał w 2009 roku i zdążył już sfinansować setki projektów. Codziennie pojawiają się nowe - dzisiaj pisaliśmy o Elite: Dangerous.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami