David Braben powraca z projektem Elite: Dangerous

Ruszyła zbiórka na Kickstarterze.

David Braben, współtwórca gry Elite, klasycznego symulatora kosmicznego z lat 80., planuje pozyskać 1,25 mln funtów na platformie Kickstarter, by stworzyć kontynuację o podtytule „Dangerous”.

Gra miałaby zostać wydana na początku 2014 roku na PC. Braben, wspólnie z pozostałymi twórcami studia Frontier Developments, nad założeniami technologicznymi i artystycznymi Elite: Dangerous pracuje już od jakiegoś czasu. - To będzie wspaniała, epicka gra kosmiczna, ze świetnymi efektami wizualnymi, niesamowitą rozgrywką i oczywiście trybem multiplayer - przekonuje twórca.

Według Brabena, 1,25 mln funtów to minimalny budżet gry. Ale studio liczy na większe środki. - Umożliwiłoby to realizację jeszcze ambitniejszych celów i być może wydanie gry na inne platformy - dodaje.

1
David Braben (Fot. Kickstarter.com)

Klasyczne Elite zostało wydane w 1984 roku na mikrokomputery BBC. Następnie gra pojawiła się na większości platform z lat 80. - m.in. Amstradzie, ZX Spectrum, Apple II, Commodore C64 i pecetach. Elite uznawane jest za jednego z prekursorów całego gatunku trójwymiarowych symulatorów kosmicznych. Produkcja Davida Brabena i Iana Bella inspirowała twórców takich gier, jak Wing Commander: Privateer, Space Rogue czy Eve Online.

W 1993 roku wydana została druga część gry - Frontier: Elite II, a dwa lata później Frontier: First Encounters. Studio pracowało nad częścią czwartą od 1998 roku, a ostatecznie prace zostały oficjalnie zawieszone rok temu. Elite: Dangerous to powrót do pomysłów sprzed wielu lat. David Braben uważa, że obecna technologia umożliwi jego studiu stworzenie gry, która - tak jak w latach 80. - będzie wyjątkowym doświadczeniem.

W momencie publikacji wiadomości projekt zgromadził już niemal 50 tys. funtów na platformie Kickstarter. Zbieranie środków potrwa jeszcze 59 dni.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami