Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Arma 3 otrzyma DLC z odrzutowcami i czołgami

Plany twórców na przyszły rok.

Od premiery Arma 3 minęły już trzy lata, ale twórcy nie próżnują i zamierzają dalej rozwijać grę. Deweloperzy ze studia Bohemia Interactive ujawnili przyszłoroczne plany związane z projektem.

W ciągu najbliższych 12 miesięcy produkcja otrzyma pięć - płatnych oraz darmowych - rozszerzeń, które wprowadzą do rozgrywki wiele nowych elementów.

Pierwsze skoncentruje się na samolotach odrzutowych. Szczegółów nie podano, ale autorzy obiecują, że poza dostępną za określoną kwotą zawartością, przygotują bezpłatne aktualizacje, które poprawią między innymi działanie radaru.

Nad kolejnym DLC - o roboczej nazwie Orange - pracuje nowo utworzone studio Bohemii Interactive w holenderskim Amsterdamie. Informacji na temat pakietu nie ujawniono, aczkolwiek twórcy podkreślają, że są zainteresowani „zbadaniem ciekawej i unikalnej perspektywy na polu walki”.

Następny dodatek ma być darmowy i związany z 16. urodzinami serii Arma, które będą miały miejsce 22 czerwca 2017 roku. W skład rozszerzenia wejdzie odświeżona wersja Malden - wyspy z pierwszej części Operation Flashpoint (poprzednika obecnego cyklu).

Przy tworzeniu lokacji autorzy zamierzają wykorzystać elementy z pierwotnej edycji mapy. Pojawią się więc między innymi oryginalne struktury oraz roślinność.

Czwarte DLC skupi się na „operacjach taktycznych”. Szczegółów nie ujawniono, ale twórcy obiecują, że zaoferuje misje o wysokim stopniu trudności i realizmu. Poszczególne zadania zostaną zaprojektowane w taki sposób, by można je było wielokrotnie przechodzić.

Ostatni dodatek przyniesie czołgi, choć dokładnych informacji nie podano. Na razie wiadomo jedynie, że wraz z płatną zawartością twórcy udostępnią (jak w przypadku rozszerzenia z odrzutowcami) darmowe aktualizacje.

To jednak nie wszystko. Przedstawiciele studia Bohemia Interactive obiecują, że wkrótce rozpoczną prace nad specjalną wersją kampanii Apex Protocol, którą będzie można rozegrać w pojedynkę. Przygotowują również nowe ruiny oraz wnętrza, które pojawią się na terenie wyspy Tanoa.

Arma 3 dostępna jest tylko na PC.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze