Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Arktika.1 - projekt VR od twórców serii Metro z datą premiery

Tylko na Oculus Rift.

Oculus Rift otrzyma w przyszłym miesiącu ważną grę na wyłączność. Mowa o strzelance Arktika.1, wyprodukowanej przez studio 4A Games, twórców serii Metro.

Premiera 10 października, w cenie ustalonej na 30 euro (ok. 129 zł). Zamówienia przedpremierowe są tańsze o 10 procent i kosztują bowiem 27 euro (ok. 116 zł).

Piesek?

W dniu debiutu minie dokładnie rok i trzy dni od momentu zapowiedzi gry podczas imprezy Oculus Connect.

Jak na studio 4A Games przystało, akcja toczy się w Rosji, a sytuację obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Ludzkość po nagłych zmiana klimatycznych żyje teraz podczas niekończącej się zimy, prawie jak w „Grze o Tron" - choć tutaj bardziej w klimatach science-fiction.

W „opuszczonej” placówce badawczej walczymy z potworami za pomocą mniej i bardziej zaawansowanych broni, dzierżąc je oderwaną od ciała ręką - element charakterystyczny dla strzelania w rzeczywistości wirtualnej. Jest nawet magnetyczny pistolet, z naprowadzanymi na wrogów pociskami.

Jak na produkcje VR z bardziej rozbudowaną grafiką przystało, nie przemieszczamy się swobodnie, lecz teleportujemy z punktu do punktu, co zapewne zepsuje nieco atmosferę horroru. Na podobne rozwiązanie zdecydowała się na przykład Bethesda w Doom VFR.

Arktika.1 zaprezentowano na imprezie, na której ujawniono także dedykowane kontrolery Oculus Touch, a gra sprawdzi się lepiej właśnie z wykorzystaniem tych urządzeń.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze