Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Arkham Knight bez wsparcia dla PC z wieloma kartami graficznymi

Twórcy rezygnują ze starań.

Firma Warner Bros. przyznała na początku miesiąca, że nie wszystkie usterki Batman: Arkham Knight w wersji PC uda się naprawić. Jednym z problemów nie do rozwiązania są - jak się okazuje - kłopoty na konfiguracjach wyposażonych w więcej niż jedną kartę graficzną.

Komputer standardowego gracza

Na forum dyskusyjnym na Steamie trwało mniej lub bardziej cierpliwe oczekiwanie na wprowadzenie takiej funkcji. Jak się okazuje - niepotrzebnie. Złe wieści przekazał przedstawiciel wydawcy kryjący się pod pseudonimem „wb.elder.pliny”.

„Rezultaty [prac nad takim wsparciem - dop. red.] były takie, że nawet w najlepszym przypadku wzrost wydajności był względnie mały w porównaniu z wysokim ryzykiem stworzenia nowych problemów dla graczy” - czytamy w oświadczeniu.

„W wyniku tego podjęliśmy trudną decyzję o zaprzestaniu dalszych prac nad wsparciem dla wielu GPU. Jesteśmy rozczarowani, że wyniki nie były bardziej praktyczne i przepraszamy wszystkich oczekujących” - dodał.

Decyzja może być rozczarowaniem dla graczy, ale trzeba przyznać, że odsetek osób korzystających z systemów SLI (Nvidia) lub Crossfire (AMD) nie jest wysoki, co Warner Bros. na pewno wzięło pod uwagę przy planowaniu wydatków.

Batman: Arkham Knight wkrótce po premierze na PC spotkał się z falą krytyki, a grę wycofano ze sprzedaży na długie miesiące - do 28 października tego roku. Jak sprawdziło Digital Foundry, tytuł nadal ma problemy z płynnymi działaniem.

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze