Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

ARK Survival Evolved - dinozaury na początek

Które gatunki wybrać na start.

Oswajanie zwierząt i dinozaurów jest jednym z głównych punktów marketingowych Ark Survival Evolved i daje sporo frajdy. Na tej stronie znajdziesz wskazówki odnośnie pierwszych dinozaurów, które warto oswoić.


Parasaur

Parazaur nie jest agresywny i łatwo go oswoić. Wystarczy pozbawić go przytomności przy użyciu drewnianej pałki (Wooden Club), a następnie nakarmić jagodami.

To jeden z pierwszych dinozaurów, które można osiodłać i wykorzystać do transportu. Ten gatunek charakteryzuje się przyzwoitą szybkością poruszania oraz udźwigiem. W walce nie spisuje się najlepiej i zadaje małe obrażenia, ale doskonale nadaje się do szybkiego pokonywania na jego grzbiecie większych odległości.

Do tego potrzebne jest siodło, którego engram można odblokować na 9. poziomie postaci za 9 punktów engramów. Do wytworzenia siodła potrzeba 50 włókna, 80 skóry i 15 drewna (Fiber, Hide, Wood). Parazaur potrafi też z daleka ostrzegać przed drapieżnikami i graczami - jeżeli akurat nie jedziemy na jego grzbiecie, będzie wydawał dźwięki ostrzegające przed potencjalnym niebezpieczeństwem.


Triceratops

To jeden z najlepszych dinozaurów, jakie można oswoić na początku gry. Łatwo pozbawić go przytomności przy użyciu procy (Slingshot), następnie wystarczy nakarmić go owocami lub jagodami.

Triceratops sprawdza się zarówno jako zwierzę transportowe, jak i potrafi zbierać jagody, włókno i drewno, a także świetnie sprawdza się w roli obrońcy. Jego szarża potrafi powalić większość wrogów, jakich spotkamy na początku naszej przygody. Jego głowa działa jak tarcza i absorbuje sporą część obrażeń, więc jadąc na jego grzbiecie, możemy czuć się całkiem bezpieczni, a dwa lub trzy triceratopsy powinny zagwarantować bezpieczeństwo naszego obozu, gdy będziemy offline.

Engram siodła dla triceratopsa możemy odblokować na 16. poziomie postaci za 12 punktów engramów, a do jego wytworzenia potrzeba 140 skóry, 80 włókna i 25 drewna (Hide, Fiber, Wood).


Dilophosaur

To drapieżniki, do których oswojenia potrzebujemy mięsa, więc przed ich oswajaniem warto zapolować na mniejszą zwierzynę. Dilophosaura łatwo ogłuszyć przy użyciu drewnianej pałki (Wooden Club), choć trzeba uważać na jego oślepiający atak śliną. Gdy będzie już nieprzytomny, należy nakarmić go mięsem. Na szczęście nie potrzeba go wiele.

Dilophosaur stanowi świetną pomoc podczas wczesnej eksploracji wyspy. Można wydawać mu polecenia ataku i samemu trzymać się z dala od niebezpieczeństwa.


Pteranodon

To jedno z pierwszych i łatwiejszych do oswojenia stworzeń latających, choć nie oznacza to, że będzie łatwo. Zaatakowany pteranodon zacznie szybko uciekać, wzbijając się w powietrze, więc ciężko ogłuszyć go z ziemi. Najlepiej w tym celu posłużyć się bolą, której engram można odblokować na 9. poziomie postaci za 8 punktów engramów.

Bola to broń dystansowa, do której wytworzenia potrzebujemy 10 słomy, 3 kamienia, 16 włókna i 3 skóry (Thatch, Stone, Fiber, Hide). Po rzuceniu w stronę pteranodona bola unieruchomi go na 30 sekund. Wtedy możemy dokończyć dzieła drewnianą pałką (Wooden Club). Do karmienia pteranodona potrzebujemy mięsa.

Latając na grzbiecie pteranodona, można w krótkim czasie sprawdzić spore połacie terenu bez narażania się na ataki ze strony drapieżników. Choć później w grze dostępne będą lepsze stworzenia latające, pteranodon pozostaje najszybszym z nich.

Do latania na grzbiecie pteranodona potrzebujemy siodła, które odblokować można dopiero na 38. poziomie postaci za 15 punktów engramów. Do wytworzenia siodła potrzeba 230 skóry, 125 włókna i 75 chityny lub keratyny (Hide, Fiber, Chitin, Keratin).

Następnie: ARK Survival Evolved - budowanie, pierwszy obóz

Spis treści: ARK Survival Evolved - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: ARK Survival Evolved - oswajanie dinozaurów i zwierząt

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze