Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ark 2 zalicza spore opóźnienie, ale są też dobre wieści

Powstaje remaster pierwszej części.

Studio Wildcard ogłosiło, że Ark 2 - sequel popularnego MMO z dinozaurami w roli głównej - zadebiutuje dopiero pod koniec 2024 roku. Jeszcze w tym roku otrzymamy za to Ark: Survival Ascended, czyli remaster pierwszej części.

Po licznych przemyśleniach zadecydowaliśmy o przesunięciu premiery sequela na końcówkę 2024 roku. Gra niezmiennie trafi na konsole Xbox, Steama i do abonamentu Game Pass. Przemyśleliśmy to dogłębnie i doszliśmy do wniosku, że opóźnienie przysłuży się zarówno grze, jak i zespołowi. Wiemy, że zawiedziemy wielu z was, ale wierzymy, że jest to słuszna decyzja” - napisano w komunikacie.

Powodem ma być chęć pełnego wykorzystania możliwości silnika Unreal Engine 5. Ark 2 w znacznym stopniu odejdzie od założeń pierwszej części. Nie otrzymamy MMO z elementami survivalu, a produkcje skierowaną do jednego gracza. W planach jest system walki inspirowany gatunkiem soulslike, widok z trzeciej osoby i „poważniejszy ton”. Tak, wciąż mówimy o grze z dinozaurami i Vin Dieselem w roli głównej.

Nie brak jednak dobrych wieści. Już w sierpniu 2023 roku zadebiutuje Ark: Survival Ascended, czyli zremasterowana wersja Ark: Survival Evolved. Tytuł powstaje na silniku Unreal Engine 5 z myślą o komputerach osobistych i konsolach PS5 oraz Xbox Series X/S. Prócz podstawowej wersji gry otrzymamy też odświeżony dodatek Survival of the Fittest, a także wszystkie mniejsze DLC.

W ramach przypomnienia, Ark: Survival Evolved trafiło na rynek w 2017 roku i do dziś cieszy się sporą popularnością. Wedle statystyk serwisu SteamDB, w grze przebywa średnio 50 tysięcy graczy jednocześnie. Zasady rozgrywki są całkiem proste. Trafiamy do otwartego świata, gdzie staramy się przetrwać w ekstremalnie nieprzyjaznych warunkach. W międzyczasie zbieramy surowce, budujemy bazę i oswajamy dinozaury.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze