Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aresztowano osobę podejrzaną za atak na serwery World of Warcraft Classic

Sprawca uniemożliwiał rozgrywkę.

Blizzard poinformował, że aresztowano osobę podejrzaną za dokonanie ataku na infrastrukturę sieciową studia, w tym serwery World of Warcraft Classic.

7 września gracze natknęli się na problemy, uniemożliwiające zabawę w Azeroth. Co prawda, użytkownicy poprawnie łączyli się z produkcją i logowali na konto, ale tytuł nieoczekiwanie się restartował. Do podobnej sytuacji doszło dzień później, ale tylko w USA.

Trudności dotknęły również strzelankę Overwatch - uczestnicy zmagań w trybie Rywalizacji byli rozłączani w trakcie meczów. Szybko okazało się, że źródłem kłopotów jest atak DDoS, który spowodował przeciążenie infrastruktury sieciowej Blizzarda.

Teraz przedstawiciel firmy na oficjalnym forum studia poinformował, że wspólnie ze służbami udało się zatrzymać osobę, która jest najpewniej odpowiedzialna za sprawienie problemów użytkownikom World of Warcraft Classic i Overwatch.

W World of Warcraft Classic nie brakuje nawet błędów z oryginału

„Tuż po atakach typu Distributed Denial of Service na nasze serwery, zespół Blizzarda do spraw bezpieczeństwa podjął współpracę z lokalnymi i międzynarodowymi organami ścigania, by wyśledzić źródło. W kilka dni udało się zidentyfikować i aresztować podejrzanego” - napisano.

Na razie nie ujawniono żadnych informacji o zatrzymanym. Nie wiadomo, skąd pochodzi, ani jaka kara mu grozi w sytuacji, gdyby udowodniono, że rzeczywiście przeciążył infrastrukturę sieciową studia.

World of Warcraft Classic ukazało się w ubiegłym miesiącu. Gra jest odpowiedzią na oczekiwania osób, oczekujących oryginalnych zasad rozgrywki - tytuł bazuje na wydanej w sierpniu 2006 roku aktualizacji oznaczonej numerem 1.12. Brakuje treści z dodatków.

Źródło: Forum Battle.net

Następnie: Interaktywny doradca Steam wskaże, jakimi grami powinien zainteresować się użytkownik

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze