Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Apple robi czystkę w App Store. Ze sklepu może zniknąć mnóstwo aplikacji i gier

Jeżeli nie zostaną zaktualizowane.

Apple poinformowało deweloperów, że aplikacje i gry, które nie były aktualizowane przez ostatnie dwa lata, mogą zostać usunięte z App Store.

Zaskakujący ruch jest elementem inicjatywy związanej z „udoskonalaniem” App Store, którego celem jest ułatwienie korzystania ze sklepu internetowego i zapewnienie klientom możliwości „znalezienia aplikacji, które spełniają ich potrzeby”, a także są zgodne z nowszymi urządzeniami z systemem iOS.

Deweloper z niewielkiego studia Protopop Games, który tworzy gry na urządzenia mobilne, podzielił się na Twitterze treścią maila, którego otrzymał od Apple:

Ta aplikacja nie była aktualizowana od dłuższego czasu i ma zostać wycofana ze sprzedaży w ciągu 30 dni. Nie musisz podejmować żadnych działań, aby aplikacja była nadal dostępna dla użytkowników, którzy już ją pobrali.”

Możesz sprawić, że aplikacja w dalszym ciągu będzie dostępna dla nowych użytkowników, którzy będą mogli ją znaleźć i pobrać w App Store, przesyłając aktualizację do przeglądu w ciągu 30 dni. Jeśli w ciągu 30 dni nie zostanie przesłana żadna aktualizacja, aplikacja zostanie usunięta ze sprzedaży”.

Niedobrze mi się robi” - skwitował maila wspomniany deweloper. „To nie jest spoko. Gry konsolowe z 2000 roku nadal są dostępne w sprzedaży. To jest niesprawiedliwa bariera dla deweloperów indie”.

Na oficjalnej stronie, Apple potwierdza, że zasady dotyczą wszystkich aplikacji, nie tylko gier. Firma zapewnia jednak, że deweloperzy wszystkich aplikacji, które będą kwalifikowały się do „czystki”, zostaną wcześniej poinformowani, aby mogli zareagować.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze