Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Apple dodaje kategorię dla gier bez mikrotransakcji w App Store

„Godziny nieprzerwanej rozrywki.”

Apple wprowadziło nową sekcję w swoim sklepie App Store - „Zapłać raz i graj” - umożliwiając przeglądanie gier bez transakcji cyfrowych.

Nowa sekcja sklepu

W osobnym dziale znaleźć można liczne pozycje, w różnych cenach. Najnowsze premiery to Gunbrick, Evoland i Lara Croft and the Guardians of Light, a starsze tytuły to między innymi popularne Threes.

Jest też miejsce na największe hity, gdzie opublikowano bardziej znane projekty, jak Thomas Was Alone, Minecraft: Pocket Edition, XCOM: Enemy Within, Limbo, BioShock, Goat Simulator, Bastion, Banner Saga czy Grand Theft Auto: Chinatown Wars.

„Ciesz się godzinami nieprzerwanej rozgrywki dzięki tym kompletnym projektom, obejmującym jedne z najpopularniejszych gier w App Store” - czytamy w opisie.

Taki krok Apple związany jest z szerszym trendem w grach mobilnych. Konsumenci coraz lepiej zdają sobie sprawę, że „darmowe” tytuły bardzo rzadko są darmowe.

Rok temu Komisja Europejska przyznała, że „gry reklamowane jako »bezpłatne« nie powinny wprowadzać konsumentów w błąd jeśli chodzi o ich rzeczywiste koszty”.

Google już kilka miesięcy później zdecydowało się przestać reklamować tytuły z transakcjami cyfrowymi jako „darmowe” w swoim sklepie.

Transakcje cyfrowe znalazły się też pod lupą organów państwowych w Stanach Zjednoczonych czy w Wielkiej Brytanii, gdzie dzieci „nabijały” rachunki rodziców poprzez zakupy w grach.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze