Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Apex Legends z milionem graczy w 8 godzin po premierze

Twórcy zdumieni popularnością gry.

Apex Legends w niecałe 8 godzin od premiery przekroczyło granicę miliona unikalnych użytkowników, o czym poinformował na Twitterze Vince Zampella, prezes zarządu Respawn Entertainment.

Wczoraj odbyła się prezentacja i premiera gry Apex Legends, czyli darmowej gry battle royale, za którą odpowiedzialni są twórcy serii Titanfall. Produkcja szybko zyskała popularność wśród graczy. Zainteresowanie zrobiło wrażenie na twórcach, co podkreślił Zampella za pośrednictwem Twittera.

Warto podkreślić, że najnowsza produkcja Respawn Entertainment jest obecnie najchętniej oglądaną grą w serwisie Twitch - w chwili pisania artykułu ponad 160 tysięcy osób śledzi transmisje z produkcji.

Zeszłej nocy oglądających było prawie 500 tysięcy. Respawn Entertainment zaprosiło na wczorajsze wydarzenie również popularnych streamerów, specjalizujących się w grach z gatunku battle roylae, takich jak Shroud czy Dr.Disrespect, których transmisje śledziło odpowiednio 114 oraz 73 tysiące osób.

Produkcję Respawn Entertainment na tle innych gier z gatunku battle royale wyróżniają elementy z tzw. hero shoterów jak np. Overwatch. Każdy gracz przed rozpoczęciem zabawy wybiera jedną spośród 8 postaci, wyposażoną w unikalne umiejętności. Za sukces Apex Legends może odpowiadać fakt, że jest to mocno przemyślana i dopracowana gra.

Apex Legends dostępne jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Komentarze