Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Apex Legends - sezony i karnet bojowy: nowe Legendy, bronie

Przyszłość gry.

Apex Legends już na starcie odniosło duży sukces. Twórcy na pewno zdają sobie sprawę, że muszą dołożyć wszelkich starań, aby zatrzymać graczy przy swojej produkcji.

Gry z gatunku battle royale rozwijają się dzięki regularnym aktualizacjom - nie inaczej będzie z Apex Legends.

Respawn Entertainment już teraz ogłosiło, że w Apex Legends dostępne będą sezony, które wprowadzą do gry nową zawartość. Twórcy planują rozszerzenie swojej produkcji o nowe Legendy, bronie, przedmioty oraz skórki - i to jeszcze w 2019 roku.

W tym poradniku przedstawimy, kiedy rozpoczną się kolejne sezony i jakie przyniosą nowości. Omówimy również krótko działanie karnetów na przykładzie innych gier z gatunku battle royale.

Apex Legends - plan rozwoju na 2019 rok

Studio Respawn Entertainment opublikowało infografikę, na której widoczne są plany na najbliższą przyszłość gry.

Poniżej wszystkie szczegóły:

 • W 2019 roku pojawią się 4 sezony. Pierwszy rozpocznie się już w marcu
 • każdy sezon potrwa 3 miesiące
 • każdy sezon zaoferuje karnet, nowe Legendy, bronie oraz łup

Daty rozpoczęcia poszczególnych sezonów i pojawiania się kolejnych karnetów (z każdym sezonem do nabycia dostępny będzie nowy karnet):

 • Sezon pierwszy rozpocznie się w marcu
 • Sezon drugi rozpocznie się w czerwcu
 • Sezon trzeci rozpocznie się we wrześniu
 • Sezon czwarty rozpocznie się w grudniu

Apex Legends - co zaoferują karnety oraz Sezony?

Nie do końca wiadomo, co zaoferują karnety w grze Apex Legends. Koncepcja takich przepustek nie jest jednak nowa, ponieważ inne gry z gatunku battle royale proponują podobne rozwiązania.

Dla przykładu Karnet Bojowy w grze Fortnite kosztuje 950 V-Dolców (wirtualna waluta dostępna w produkcji firmy Epic) i pozwala na uzyskanie natychmiastowego dostępu do nowych kostiumów oraz specjalnych wyzwań, które pojawiają się w trakcie trwania całego sezonu. Jest też bonus do zdobywanych punktów doświadczenia.

Wspomniane wyzwania gwarantują zdobycie wielu przedmiotów kosmetycznych - emotek, kilofów, lotni oraz innych elementów. Można też odzyskać więcej V-dolców niż wydało się na Karnet Bojowy. Poza tym, osoby, które nie nabyły karnetu, też mogą cieszyć się darmowymi wyzwaniami i odblokować część nowej zawartości.

W trybie Blackout dostępnym w grze Call of Duty: Black Ops 4 zastosowano podobne rozwiązania. Po zakupie przepustki gracze mogą liczyć na dostęp do kosmetycznych dodatków, takich jak naklejki na bronie, tagi, emotikony, skrzynie z łupami oraz nowe skórki dla postaci i broni.

Pozostaje jeszcze kwestia sezonów. W Fornite każdy z nich jest częścią wyjątkowego wydarzenia, a wraz z sezonami do gry trafiają nowe Karnety Bojowe oferujące nowe lokacje, pojazdy, bronie oraz przedmioty.

Elementy widoczne w grze Fortnite wydają się idealnym sposobem na zatrzymanie graczy przy produkcji na dłużej. Można założyć, że twórcy Apex Legends obiorą podobny kierunek w rozwoju swojego tytułu. Jednak jeśli chcemy przekonać się, co planuje Respawn Entertainment, musimy uzbroić się w cierpliwość.

Warto również zauważyć, że Fortnite i Blackout oferują osobne formy progresji - dla punktów doświadczenia oraz tych niezbędnych do odblokowywania nowej zawartości. Podobne rozwiązania możemy wkrótce zobaczyć w Apex Legends.

Czego jeszcze nie wiemy?

 • W jaki sposób działa karnet w Apex Legends?
 • Czy karnet będzie można nabyć zarówno za pomocą wirtualnej, jak i realnej waluty?
 • Czy nowe klasy postaci będą wchodzić w skład karnetu?
 • Czy w trakcie sezonu pojawią się wyzwania?
 • Jaka część przepustki będzie możliwa do zdobycia bez konieczności jej zakupu? Czy niektóre elementy karnetu będą darmowe?
 • Czy każdy nowy sezon wprowadzi zmiany w mapie, czy tylko nowe bronie i przedmioty?

Spis treści: Apex Legends - poradnik i najlepsze porady

O autorze

Mikołaj Ciesielski

Contributor

Komentarze