Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Anulowano kontrowersyjny program preorderów nowego Deus Ex

Po krytyce ze strony graczy.

Square Enix poinformowało, że zdecydowało się zrezygnować z kontrowersyjnego programu zamówień przedpremierowych dla Deus Ex: Rozłam Ludzkości.

Nie będziemy tęsknić

Przypomnijmy: gracze mogli sami wybierać na specjalnej stronie, jakie bonus chcą odblokować w danej kategorii. Ostatnią „nagrodą” była premiera przyśpieszona o cztery dni - o ile gracze złożą odpowiednią liczbę zamówień.

Takie podejście spotkało się jednak z falą krytyki ze strony graczy, co skłoniło wydawcę do zmiany założeń. Gra nie ukaże się jednak wcześniej i nadal planowana jest na 23 lutego.

„W Square Enix i Eidos-Montréal wsłuchiwaliśmy się we wszystko, co mieliście do powiedzenia na temat programu Augment Your Pre-Order” - napisano na oficjalnej stronie.

„Pierwotnie inicjatywa miała dać wam większy wybór w kwestii dodatków do preorderów. W przeszłości zauważyliśmy, że jeśli sami wybieraliśmy zestawy w poszczególnych regionach, to wywoływało to frustrację.”

„Szybko zdaliśmy sobie sprawę, że takie podejście wywołało jeszcze większe frustracje, co przełożyło się na mnóstwo negatywnych opinii” - dodają deweloperzy.

Wszystkie preordery oraz premierowy nakład produkcji otrzymają więc zestaw dodatków: skórki, ścieżkę dźwiękową czy dodatkową misję.

Nowa produkcja zmierza na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Fabuła skoncentruje się na konflikcie dwóch frakcji - zwykłych ludzi i osób dysponujących zaawansowanymi modyfikacjami cybernetycznymi. Głównym bohaterem będzie ponownie Adam Jensen.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze