Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Anulowano darmową wersję Halo Online na rynek rosyjski

Po zakończeniu testów.

Microsoft zaskoczył w marcu ubiegłego roku, zapowiadając darmową odsłonę swojej popularnej serii - Halo Online. Co więcej, gra przeznaczona była wyłącznie dla Rosji i dostępna tylko na PC.

Halo nie dla Rosjan

Za prace odpowiadało studio Saber Interactive, które pomagało wcześniej przy Halo: Master Chief Collection. Wydawcą jest Innova Systems - przedstawiciel tej firmy poinformował właśnie, że z planów nic nie wyniknie, a produkcja została anulowana.

„Przez ostatnie sześć miesięcy nasi koledzy z Microsoftu nie zdołali podjąć decyzji na temat przyszłości projektu” - napisał niejaki Fogeyman w serwisie społecznościowym VK, lokalnym klonie Facebooka. „Wiemy jedno - gra w obecnej formie się nie ukaże.”

Sprawę komplikuje fakt, że deweloperzy zdążyli przeprowadzić już zamknięte testy na terenie Rosji.

„Dziękujemy za udział wszystkim graczom. Nie możemy się doczekać, by zaaplikować wyciągnięte wnioski w przyszłych odsłonach Halo na PC” - komentuje przedstawiciel Microsoftu w oświadczeniu dla serwisu Polygon.

Halo Online działało na zmodyfikowanym silniku Halo 3. Twórcy nie przewidzieli kampanii dla pojedynczego gracza - całość rozgrywała się w ośrodku treningowym Spartan, na pokładzie tajnej stacji kosmicznej Anvil.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze