Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Anulowana gra studia Obsidian na Xbox One wróci w „innej formie”

Zapowiedź wkrótce.

Nie jest tajemnicą, że kilka lat temu studio Obsidian Entertainment przechodziło przez bardzo trudny okres. Po zakończeniu przeciągających się prac nad South Park: Kijek Prawdy i utracie bonusów za Fallout: New Vegas (zabrakło jednego punktu w serwisie metacritic), skasowano także projekt tajemniczej gry startowej na Xbox One.

Feargus Urquhart

Firmę uratował Kickstarter na rzecz tytułu, który ostatecznie zamienił się w udane Pillars of Eternity, a kondycja zasłużonego studia jest obecnie dużo lepsza, choć nie obeszło się bez zwolnień.

Teraz powraca temat wspomnianej gry startowej na Xbox One, kryjącej się pod nazwą kodową North Carolina. Brakuje szczegółów na temat projektu, ale szef Obsidianu - Feargus Urquhart - przyznał w niedawnym wywiadzie z serwisem magazynu Game Infromer, że tytuł otrzymał nowe życie, po nieudanych poszukiwaniach finansowania w przeszłości.

- Nadal mieliśmy tę prezentację - mówił menedżer o anulowanej produkcji. - Porozmawialiśmy z wydawcą o naszych pomysłach i, co dziwne, znalazł się chętny. Gra jest teraz w innej formie i powinna zostać ogłoszona w następnych kilku miesiącach.

Urquhart nie ujawnił o jakiej firmie mowa i czym dokładnie jest North Carolina, ale mamy nadzieję, że na zapowiedź nie będzie trzeba czekać już długo.

Obecnie Obsidian Entertainment rozwija rozszerzenie The White March do Pillars of Eternity oraz współpracuje z rosyjskim wydawcą My.com nad dwiema pozycjami Free to Play: Skyforge i Armored Warfare.

Nudzisz się? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze