Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Anthem nie zaoferuje 60 FPS przy 1080p na najmocniejszych konsolach

Jakość oprawy priorytetem.

Anthem, najnowsza gra studia BioWare, nie zaoferuje 60 klatek animacji w rozdzielczości 1080p na konsolach Xbox One X i PlayStation 4 Pro - poinformował jeden z producentów za pośrednictwem swojego Twittera.

„Naszym priorytetem są kwestie wizualne. Na aspekt zwiększenia klatek możemy spojrzeć w przyszłości.” W taki sposób Gamble odpowiedział na pytanie o wsparcie 60 klatek w najmocniejszych konsolach od Sony i Microsoftu. „Nie znam gry, która jest w stanie to osiągnąć” - dodał po chwili.

Na PlayStation 4 Pro i Xbox One X uruchomimy zatem Anthem w maksymalnej rozdzielczości 4K i 30 FPS-ach, choć wciąż nie wiadomo, czy w przypadku konsoli Microsoftu będzie to rozdzielczość natywna.

Od kilkunastu dni znamy również wymagania sprzętowe Anthem na PC. Rekomendowanymi kartami graficznymi są w tym przypadku Nvidia GTX 1060/RTX 2060 lub AMD RX 480, co może sugerować, że 60 FPS-ów osiągniemy właśnie na komputerach osobistych, o ile twórcy nie zdecydują się na wprowadzenie ograniczników.

Anthem to trzecioosobowa gra akcji, w której duży nacisk położono na pancerze bojowe oraz kooperację przez Internet. Gra zadebiutuje 22 lutego na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Zobacz też: Anthem - premiera i najważniejsze informacje

O autorze
Komentarze