Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ankieta źródłem szczegółów na temat nowej odsłony Mass Effect - raport

Kolonizacja Andromedy, zbieranie zasobów i rasa tajemniczych obcych.

Na forum Reddit opublikowano treść ankiety dotyczącej zawartości nowej odsłony cyklu Mass Effect. W podobny sposób w 2012 roku do sieci trafiły pierwsze informacje związane z Dragon Age: Inkwizycja.

Wiarygodność doniesień potwierdził jeden z użytkowników NeoGAF, znany pod pseudonimem shinobi602, który w przeszłości wielokrotnie okazał się sprawdzonym źródłem informacji na temat niezapowiedzianych gier wideo. Mimo wszystko, wiadomości należy bezsprzecznie traktować jako nieoficjalne.

Nowy Mass Effect ma zabrać graczy do Andromedy - zupełnie nowej galaktyki. Historia ma być wyraźnie odrębna od trylogii Sheparda. Podobno wcielmy się w człowieka, który został wybrany do rozpoczęcia procesu kolonizacji i stworzenia nowego domu dla ludzkości w regionie Helius.

Jedna z grafik koncepcyjnych ujawniona jesienią ubiegłego roku

„By przetrwać i skolonizować dzikie ostępy kosmosu, będziesz musiał rozbudować arsenał, a także statek, skompletować załogę oraz zawiązywać strategiczne (często skomplikowane) sojusze, by walczyć z coraz bardziej niebezpiecznym przeciwnikiem” - napisano w ankiecie.

Podczas przygody bohater natknie się na pozostałości po tajemniczej, starożytnej rasie Ostatnich (Remnant). Technologia kosmitów ma być kluczowa dla uzyskania przewagi i zapewnienia bezpiecznej przyszłości dla ludzi.

Poznamy podobno siedmiu potencjalnych towarzyszy - w tym niejaką Corę oraz kroganina Drecka. Jak w poprzednich odsłonach cyklu, nasze decyzje i wykonywanie niektórych zadań ma wpływać na relacje z kompanami.

W trakcie przygody mamy pozyskiwać różne zasoby, które pozwolą - między innymi - na tworzenie nowych elementów ekwipunku i ulepszeń. Według nieoficjalnych informacji, jednym z nowych elementów ma być system misji Strike Team. Ma polegać na wysyłaniu grupy najemników do różnych miejsc. Wykonają oni pomniejsze misje, w trakcie gdy gracz będzie kontynuował własną przygodę. Użytkownicy będą też w stanie samodzielnie wziąć udział w tego typu misjach.

Wydaje się, że istotnym elementem ma być także zakładanie - za odpowiednią sumę zasobów - kolejnych osad dla pierwszych kolonistów. Różne rodzaje kolonii mają spełniać różne role - osada górnicza zajmie się wydobywaniem minerałów, a kolonia rozpoznawcza sprawi, że poznamy więcej informacji dotyczących jej najbliższych okolic.

Statkiem bohatera ma być Tempest, a gracze mają podobno odwiedzić „setki” układów słonecznych. Gra ma być co najmniej trzy razy większa niż Mass Effect 3.

„Trafisz na nieznane planety, na których znajdziesz cenne surowce, inteligentne formy życia i technologie, które pozwolą ci zwiększyć potęgę twojej postaci, statku i zespołu, tak, żebyś był wstanie dostosować wszystko do własnego stylu zabawy”.

Przemieszczanie się pomiędzy układami słonecznymi, lądowanie na powierzchni planet i inne podróże mają odbywać się bez ekranów ładowania.

Główną rasą przeciwników ma być gatunek Khet. Podczas wizyt na różnych planetach gracze mają zająć się atakowaniem baz tych kosmitów, by wzmocnić swoje wpływy w danym regionie i zyskać punkty doświadczenia.

Nieoficjalne doniesienia potwierdzają też znane już informacje na temat pojazdu Mako. Za sterami maszyny usiądziemy podobno na niemal dowolnej planecie. Pojazd będzie można ulepszać na wiele sposobów - dodając dopalacze, generatory tarcz, czy wykrywacze zagrożeń.

Na ostateczne potwierdzenie wiarygodności ujawnionych informacji musimy poczekać - możliwe, że już podczas czerwcowych targów E3 BioWare zdradzi pierwsze oficjalne szczegóły na temat nowej odsłony cyklu Mass Effect.

O autorze
Komentarze