Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Anime NieR Automata wstrzymane po trzech odcinkach

Z powodu koronawirusa.

„NieR Automata Ver 1.1a”, czyli długo wyczekiwany serial animowany na podstawie gry studia Platinum Games został niespodziewanie wstrzymany po zaledwie trzech odcinkach. Twórcy wyjaśniają, że kolejne epizody się pojawią, ale musieli opóźnić produkcję z powodów zdrowotnych.

Z powodu wpływu Covid-19 na produkcję, zdecydowaliśmy się wstrzymać nadawanie oraz dystrybucję odcinka czwartego i kolejnych. Informacja o nowym kalendarzu transmisji zostanie opublikowana na stronie internetowej serialu oraz Twitterze tak szybko, jak będzie to możliwe” - poinformowali twórcy.

Jednocześnie przeproszono fanów, że będą musieli czekać dłużej na kolejne epizody, a opóźnienie nazwano „niespodziewanym incydentem”. Nie wyjaśniono jednak, jak koronawirus dokładnie przeszkodził w produkcji - być może jeden z pracowników studia zaraził się chorobą i z tego powodu tymczasowo zamknięto biuro.

Przypomnijmy, że serial stara się wiernie oddać historię z gry. Jednocześnie jednak Yoko Taro - twórca oryginału - postanowił dodać do tytułu przyrostek „Ver 1.1a” i wykorzystać okazję do wprowadzenia kilku zmian fabularnych. Jak sam tłumaczył w wywiadzie, bezpośrednie przeniesienie fabuły z gry do filmu było niemożliwe.

Akcja produkcji dzieje się w przyszłości, gdy ludzkość musiała ewakuować się z ziemi na księżyc. Powodem tego była inwazja tajemniczych maszyn, z którymi ludzie nie mogli wygrać. Po latach na powierzchnię naszej planety wysłano androidy 2B oraz 9S z zadaniem pokonania zagrożenia. Bohaterowie z czasem odkrywają, że maszyny przyjęły pewne cechy ludzi.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze