Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Analityk: ceny nowych konsol ukształtują się na poziomie 400 dolarów

Architektura podobna do PC pomoże deweloperom.

Colin Sebastian, analityk firmy Robert W. Baird uważa, że ceny konsol nowej generacji mogą kształtować się na poziomie 350 - 400 dolarów.

Analityk przypuszczenia bazuje na rozmowach z producentami i wydawcami na zakończonych niedawno targach CES. Sebastian dodał również, że według niego nowa generacja konsol będzie oparta o zaawansowane podzespoły „z półki”, czyli dostępnych w sprzedaży także dla zwykłych użytkowników.

Colin Sebastian nie zapiął koszuli

Konfiguracje zbliżone do obecnych PC będą zaletą nowych produktów Sony i Microsoftu - kontynuuje Sebastian. Deweloperzy szybciej nauczą się pisać gry na konsole, tworzyć kod sieciowy i usługi Free to Play.

W opinii pracownika firmy Robert W. Baird, sprzęt zostanie ogłoszony na specjalnych konferencjach przed tegorocznymi targami E3, a do sklepów trafi w październiku lub listopadzie. Mężczyzna nie ma dobrych wiadomości dla Nintendo - japoński wydawca będzie miał problemy ze sprzedażą Wii U i zostanie zmuszony do obniżenia ceny.

Podczas debiutu w 2005 roku, za Xboksa 360 trzeba było zapłacić 400 dol., rok później PlayStation 3 trafiło do sklepów w cenie 500 dol.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze