Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Amsterdam z CoD Modern Warfare 2 jest zbyt wierny rzeczywistości. Hotel może pozwać Activision

5-gwiazdkowa imitacja.

Amsterdam w Call of Duty Modern Warfare 2 stał się już niemal ikoną gry dzięki imponującemu odwzorowaniu ulic i budynków stolicy Holandii. Okazuje się jednak, że realizm mógł pójść o krok za daleko - właścicielom hotelu nie podoba się, że jego cyfrowy sobowtór jest miejscem strzelanin.

Chodzi o 5-gwiazdkowy Conservatorium Hotel. Nazwa w grze została zastąpiona przez „Breenbergh”, jednak wygląd budynku i wnętrza nie pozostawia złudzeń, jakie miejsce przedstawia.

Hotel pojawia się w kampanii fabularnej i jest jedną z map w trybie wieloosobowym. Nikt nie zapytał jednak właścicieli hotelu, czy wyrażają zgodę, by ich przybytek był dosłownie rozstrzeliwany na kawałki.

Zauważyliśmy, że Conservatorium Hotel jest bez wątpienia jednym z miejsc akcji w nowym Call of Duty” - powiedział menedżer hotelu Roy Tomassen w rozmowie z holenderskim serwisem de Volkskrant. „Nie popieramy gier, które zdają się zachęcać do przemocy. Gra w żadny sposób nie odzwierciedla naszych wartości i żałujemy naszego nieumyślnego zaangażowania”.

Conservatorium Hotel rozważa podjęcie kroków prawnych, choć na razie na żadne się nie zdecydowano. Jak twierdzi PC Gamer, pozew skierowany w stronę Activision Blizzard nie byłby jednak zaskakujący, bo architektura podlega ochronie praw autorskich zarówno w prawie amerykańskim, jak i europejskim.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze