Tomb Raider - Square Enix potwierdza, że powstaje nowa część serii

AKTUALIZACJA: Ujawniono tytuł?

Autor: Piotr Bicki. 9/12/2017

Aktualizacja (9.12): Uważni internauci zauważyli, że opublikowane przez Square Enix oświadczenie może skrywać oficjalny tytuł gry.

Zwrócono uwagę, że pierwsze litery każdego ze zdań komunikatu układają się w słowo Shadow. Wyraz pokrywa się więc z nazwą produkcji, która pojawiła się w sieci jakiś czas temu - Shadow of the Tomb Raider.

Reklama

Wczytywanie...
Komunikat Square Enix najwyraźniej zdradza tytuł nowej odsłony Tomb Raider

Oczywiście może to być przypadek, co jest jednak raczej mało prawdopodobne. Wygląda na to, że Square Enix zastosowało technikę akrostychu polegającą na budowaniu tekstu w taki sposób, by odpowiednio czytany ujawniał nowe słowa.


Oryginalna wiadomość (7.12): Square Enix ogłosiło, że powstaje nowa odsłona cyklu Tomb Raider. Szczegółów na temat kolejnej części na razie jednak nie podano.

Przedstawiciele firmy obiecują, że konkretne informacje ujawnią w przyszłym roku. Wydawca zamierza pokazać tytuł na „ważnym wydarzeniu”.

Reklama

Wczytywanie...
To już pewne: Lara powróci

„Pisząc szczerze, chcielibyśmy podzielić się detalami już teraz, ale tym razem obieramy inną strategię” - napisano w komunikacie, który opublikowano w mediach społecznościowych.

„Kierowani chęcią stawiania naszych fanów na pierwszym miejscu, chcemy zdradzić, że nie minie zbyt wiele czasu od momentu oficjalnej zapowiedzi do chwili, gdy będzie można zagrać w produkcję” - obiecuje Square Enix.

Niewykluczone, że „ważnym wydarzeniem”, o którym wspomina firma, są targi E3. To mogłoby oznaczać, że nowa odsłona przygód Lary Croft ukaże się w trakcie przyszłorocznej jesieni.

Nieoficjalne doniesienia sugerują, że kolejna część cyklu nosi nazwę Shadow of the Tomb Raider. Jak kilka miesięcy temu dowiedział się Eurogamer, nad grą pracuje podobno Eidos Montreal, podczas gdy odpowiedzialne za wcześniejsze tytuły z serii studio Crystal Dynamics zajmuje się projektem poświęconym Avengers.

Ostatnia odsłona - Rise of the Tomb Raider - ukazała się dwa lata temu na Xbox One i X360. Kilka miesięcy później zawitała na PC, zaś w październiku 2016 roku zadebiutowała na konsoli PS4.

Cykl zresetowano w 2013 roku, odświeżając główne założenia i fabułę. Postanowiono opowiedzieć historię młodej i niedoświadczonej Lary Croft, która dopiero zaczyna stawiać pierwsze kroki w karierze poszukiwaczki skarbów.

Udostępnij:

Loading…

Powiązane materiały