PS4 - Sony sprzedało 70,6 mln egzemplarzy konsoli i 2 mln PS VR

Najnowsze wyniki.

Autor: Daniel Kłosiński. 7/12/2017

Sony pochwaliło się, że na całym świecie sprzedano już ponad 70,6 milionów egzemplarzy konsol PS4 oraz PS4 Pro. Do tego ponad 2 miliony zestawów rzeczywistości wirtualnej PS VR.

Dane obejmują okres od premiery do 3 grudnia tego roku i - co ważne - oznaczają sprzęt, który trafił do klienta końcowego, nie jako dostawy do sklepów.

Reklama

Wczytywanie...

W komunikacie prasowym Sony Interactive Entertainment podano również, że sprzedano także ponad 617,8 mln egzemplarzy gier na PS4 i PS4 Pro, w wersjach pudełkowych oraz cyfrowo, w PlayStation Store.

Jeśli mowa o PlayStation VR, liczba rozprowadzonych gier wynosi 12,2 miliona.

Rodzina PS4

„Jesteśmy zachwyceni, że tyle osób cieszy się unikatową propozycją rozrywki na PS4, a techniczna nowość w rodzaju PlayStation VR zyskuje na popularności” - komentuje Andrew House, który pozostaje na stanowisku przewodniczącego rady nadzorczej w SIE jeszcze tylko do końca roku.

Reklama

Wczytywanie...

„Dziękuję naszym fanom i partnerom. To ich wsparcie, od czasu debiutu w 1994 roku, pomogło zamienić PlayStation w jedną z największych sieci konsolowej rozrywki na świecie” - dodaje menedżer, który po 27 latach opuści Sony, by skupić się na nowych wyzwaniach.

Ostatnie wyniki - obejmujące okres do 30 września - mówiły o 67,5 mln sprzedanych konsol, ale wtedy wliczano także dostawy do sklepów, nie tylko do klientów końcowych. Jeśli o tej drugiej wartości mowa, to 11 czerwca podawano 60,4 mln konsol i 487,8 mln gier.

Udostępnij:

Loading…

Powiązane materiały