Zapowiedziano konsolę Nintendo Switch

Premiera w marcu 2017 roku.

Autor: Mateusz Zdanowicz. 20/10/2016

Przedstawiciele firmy Nintendo zaprezentowali dziś po raz pierwszy nową konsolę - Nintendo Switch. Urządzenie łączy elementy platformy stacjonarnej oraz przenośnej, zadebiutuje w marcu przyszłego roku.

Konsola była do tej pory - w nieoficjalnych raportach - znana pod roboczą nazwą NX.

Reklama

Wczytywanie...

Nie podano zbyt wielu szczegółów, opublikowano jednak zwiastun, który przedstawia platformę oraz kilka gier - między innymi odświeżoną wersję Skyrima, porty Splatoon czy Mario Kart z Wii U, a także niezapowiedzianą jeszcze produkcję z Mario.

Nazwa Switch nawiązuje do funkcji przełączania między trybem stacjonarnym i przenośnym. W dowolnym momencie możliwe będzie odłączenie dwóch elementów z przyciskami od kontrolera i połączenie ich z ekranem umieszczonym w stacji dokującej.

Nośnikiem danych nowej konsoli Nintendo będą kartridże - na wzór tych z 3DS.

Reklama

Wczytywanie...

Projektanci przygotowali dodatkowy kontroler, bez demontowanych elementów. Poinformowano również, że przenośny ekran zaoferuje rozdzielczość HD - nie wiadomo jeszcze, czy chodzi o 720p czy 1080p.

Switch napędzane jest zmodyfikowanym procesorem Tegra od firmy Nvidia, „zbudowanym na tej samej architekturze, co najlepsze karty graficzne do gier”. Z ujawnionych informacji wynika, że producent był szeroko zaangażowany w budowę konsoli, służąc nie tylko sprzętem, ale także tworząc podwaliny systemu operacyjnego.

Na oficjalnej stronie Nintendo opublikowano listę deweloperów i wydawców, którzy pracują nad różnymi projektami na konsolę Switch. To między innymi FromSoftware, PlatinumGames, Activision, Bethesda, Codemasters, EA, Ubisoft czy Square Enix.

Pomimo ujawnienia sprzętu, nie brakuje oczywiście pytań. Na informacje dotyczące ceny, tytułów startowych czy blokady regionalnej musimy jeszcze poczekań.

Udostępnij:

Loading…

Powiązane materiały