Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Among Us - kratki wentylacyjne: jak korzystać

Sposób na szybkie poruszanie się oszustem.

Podczas rozgrywki w Among Us z pewnością natrafisz na liczne kratki na ziemi - czy, w przypadku jednej z map, pęknięcia w ziemi. Służą one do szybkiego poruszania się po mapie. Kto może z nich korzystać i jak to robić? Wyjaśniamy to w niniejszym rozdziale.

Kratki wentylacyjne (1) rozsiane są po całej mapie. Załoganci nie mogą z nich korzystać - pozostają dla nich wyłącznie tłem. Jednakże, podczas gry jako oszust (Impostor) możesz do nich wskoczyć. W tym celu wystarczy się do nich zbliżyć i wcisnąć przycisk Vent (2) widoczny w prawym dolnym rogu.

Po wskoczeniu do szybu wentylacyjnego, na ekranie pojawią się białe strzałki (3). Kliknięcie na nie spowoduje przeniesie się postaci do pobliskiej, połączonej z tym miejscem kratki. Możesz przeskakiwać dowolną ilość razy, pod warunkiem, że kratki są ze sobą połączone.

By wyjść z wentylacji, kliknij ponownie na przycisk Vent. Dzięki tej mechanice, możesz bardzo szybko przemieszczać się pomiędzy pomieszczeniami. Możesz to wykorzystać, by zaskoczyć niczego niespodziewającego się gracza bądź by uciec z miejsca zbrodni - np. podczas pobytu w Electrical.

Miej jednak na uwadze, że tylko oszust może z nich korzystać. Jeśli więc jakikolwiek gracz cię zauważy - czy to bezpośrednio czy za sprawą kamer - jest niemal pewne, że zostaniesz zgłoszony i wyrzucony ze statku. Używaj więc kratek wentylacyjnych z głową i staraj się nie rzucać w oczy podczas tych czynności.

Spis treści: Among Us - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Among Us - sabotage: jak sabotować

Komentarze