Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Amerykanie kupują burgery z Diablo 4, by dzielić się kodami do bety

Gest miły, ale niezdrowy.

Sieć restauracji KFC uruchomiła w Stanach Zjednoczonych promocję, w trakcie której można zdobyc klucze dające dostęp do wcześniejszej bety Diablo 4. Choć akcja ograniczona jest tylko do USA, to wielu graczy próbuje zamawiać burgery z terytoriów innych państw. Amerykanie okazują sporo zrozumienia i sami udostępniają w sieci zdobyte kody.

To jedna z tych sytuacji, w których na samą myśl o przynależności do społeczności graczy robi się jakoś cieplej na sercu. Oto bowiem mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, którzy jako jedyni na świecie mogą zdobyć dostęp do wczesniejszej bety Diablo 4 kupując mięsne burgery w KFC, postanowili wyciągnąć ręce do pominietych w promocji cudzoziemców i zdobyte klucze publikują w sieci.

Może nie jest to akcja na ogromna skalę, ale w internecie nie brak przykładów dobrej woli. Poza tym, nawet jeśli komuś nie uda się trafić na niewykorzystany klucz do bety Diablo 4, to istnieją sposoby na zamówienie miesnego burgera spoza terytorium USA, co również zostało opisane na Reddicie.

Zamówienie burgera z restauracji na innym kontynencie nie jest proste, ale jak najbardziej wykonalne. Przede wszystkim należy skorzystać z VPN i zamówić promocyjną kanapkę na odbiór osobisty po kilku godzinach od zamówienia. Internauci sugerują, aby zamiast imienia wpisać „Pass it on”, czyli „przekaż dalej”, dzięki czemu istnieje szansa, że jedzenie się nie zmarnuje i trafi w ręce kogoś potrzebującego. Pamiętajmy jednak, że metoda nie zawsze się sprawdza i należy traktować ja raczej jako ciekawostkę.

Pewne obawy budzi także blokada regionalna, która w teorii powinna sprawić, że kodów pozyskanych w Stanach nie da się aktywować na przykład w Europie, jednak zdaniem internautów nie jest to problemem. Może to jednak nie być najlepsza metoda na udział we wcześniejszej becie, ponieważ równie dobrze można złożyć preorder i anulować go po zakończonych testach, co powinno działać przynajmniej na niektórych platformach.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze