Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

American Truck Simulator doczekał się powiększonej mapy

1,75 razy więcej terenu.

Po krótkich testach w wersji beta, łatka 1.5 do American Truck Simulator jest już gotowa, a wraz z nią odpowiedź na jeden najczęściej powtarzanych zastrzeżeń pod adresem gry - mapa jest już dużo większa.

Stara skala świata na żółto

Deweloperzy przeskalowali produkcję, zamieniając stosunek 1:35 na 1:20. Ostatecznie dało to 1,75 razy więcej terenu do zwiedzenia za kierownicą ciężarówki.

Proces skalowania nie był łatwy i zajął twórcom ponad sześć miesięcy.

Przygotowano setki kilometrów nowych dróg, dodano miasto Santa Maria, kompletnie przeprojektowano Oxnard, wprowadzono połączenia I-580 oraz I-80, zmieniono topologię I-5 w pobliżu Los Angeles i Redding czy dodano kolejny odcinek CA-101.

Do tego 28 nowych skrzyżowań oraz ogólne ich ulepszenie, z realistycznymi rozjazdami i zjazdami. Wprowadzono też 6 kolejnych punktów odpoczynku, bardziej naturalne wzniesienia i spadki oraz sporo punktów charakterystycznych z prawdziwego świata.

Są też inne, drobne poprawki - szczegóły na oficjalnym blogu.

Inne zmiany w łatce 1.5 to podwozie 6 × 2 oraz 6 × 2 z podnoszona osią w celu oszczędzenia opon, lepsze działanie stacji ważących pojazdy, usprawnienie hamulca parkingowego, zmiana FOV w kabinie oraz dokładniejsza nawigacja.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze