Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

AMD wydało sterowniki pod Wiedźmina 3 i Project Cars

Jeszcze w wersji beta.

Po długim oczekiwaniu, firma AMD wydała nową wersję sterowników kart graficznych, przygotowanych z myślą o Wiedźminie 3 i Project Cars.

To nie Wiedźmin 3

Producent urządzeń z rodziny Radeon zapewniał pierwotnie, że stosowne biblioteki pojawią się jeszcze w ubiegłym tygodniu, ale prace najwidoczniej się przedłużyły.

Sterowniki AMD Catalyst 15.5 są jeszcze w wersji beta, ale mają zapewnić o 10 procent lepszą wydajność w polskiej grze oraz o 17 proc. w wyścigowym Project Cars.

Z myślą o Wiedźminie 3 przygotowano też profil Crossfire, przeznaczony dla osób korzystających z więcej niż jednej karty graficznej jednocześnie. Firma zaleca jednak, by wyłączyć wygładzanie krawędzi w opcjach postprocesów.

O ile nowe sterowniki to niewątpliwie dobra informacja dla fanów Dzikiego Gonu, to jeszcze bardziej ucieszą się zapewne posiadacze Project Cars. Różnice w działaniu na kartach Nvidii i AMD w tej grze były tak duże, że twórcy gry - Slightly Mad Studios - musieli oficjalnie dementować, że nie ograniczają wydajności Radeonów celowo.

AMD Catalyst 15.5 Beta znajdziemy na oficjalnej stronie lub zainstalujemy z pomocą aplikacji Catalyst Control Center.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze