Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

AMD prezentuje pełną rodzinę kart RX - 480, 470, 460

Oraz wersje mobilne.

AMD pojawiło się na targach E3, by zaprezentować pełną rodzinę kart RX. Do ujawnionego już modelu RX 480 dołączają więc urządzenia RX 460 i RX 470.

Pierwsze z nich będzie „przeznaczone do efektywnego energetycznie grania w rozdzielczości HD” - zapewnia producent. Drugie ma stanowić „najlepsze rozwiązanie do eSportu”.

Rodzina RX, bazująca na architekturze Polaris, „ma na celu jeszcze tego lata dostarczyć graczom wydajność typową dla sprzętu entuzjastów, w przedziałach cenowych dostępnych dla większości użytkowników” - zapewnia AMD.

To sugeruje, że firma celuje w niższą i średnią półkę cenową, a na dorównanie wydajności GTX 1070 oraz GTX 1080 ze strony „czerwonych” musimy jeszcze poczekać.

Seria RX otrzyma także mobilne odpowiedniki, które mają pozwolić cienkim i lekkim laptopom uzyskać wydajność typową dla konsol do gier.

Za pomocą nowych modeli AMD chce również umożliwić korzystanie z rzeczywistości wirtualnej szerszej grupie użytkowników, dysponujących mniej zasobnymi portfelami.

„Gracze i konsumenci są dziś niejako pozostawieni z tyłu. Wyłącznie 16 procent z nich kupuje karty graficzne, które umożliwiają skorzystanie z systemów VR lub pozwalają na granie w wysokiej jakości” - zapewnia główny architekt Raja Koduri.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze