Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

AMD obiecuje wzrost wydajności w nowych sterownikach kart graficznych

Dodano też inne funkcje.

AMD ogłosiło wprowadzenie dużych zmian w swoich sterownikach kart graficznych, obiecując przyrost wydajności o nawet 19 procent na najmocniejszych modelach.

1080p Detail Enhancement

Serwis Techspot donosi, że Catalyst Omega rzeczywiście usprawnia działanie tytułów typu BioShock Infinite i Metro Redux, ale w innych przypadkach - Watch Dogs, Battlefield 4, Sleeping Dogs, Tomb Raider i Crysis 3 - nie odnotowano większych zmian.

Nowe sterowniki wprowadzą także szereg innych dodatków i usprawnień. Virtual Super Resolution (VSR) to odpowiednik metody DSR od Nvidii, pozwalający na renderowanie obrazu w wyższej rozdzielczości, a następnie automatyczne skalowanie do natywnego rozmiaru monitora, co poprawia jakość obrazu.

Technika Fluid Motion ma pomóc w wyświetlaniu materiałów wideo, eliminując ewentualne artefakty i inne błędy. Poprawiono także działanie konfiguracji CrossFire.

System 1080p Detail Enhancement pomoże przy oglądaniu obrazów skalowanych do rozdzielczości 1080p z mniejszych rozmiarów.

Dodano też wsparcie dla monitorów FreeSync czy urządzeń Dell UP2715k z obrazem w rozdzielczości 5K. Wyeliminowano również liczne błędy zgłaszane przez użytkowników, takie jak problemy podczas instalacji. Rozszerzono także możliwości aplikacji Gaming Evolved.

Sterowniki Catalyst Omega powinny pojawić się wkrótce na oficjalnej stronie AMD. Konkretna data premiery nie jest jeszcze znana.

Poniżej interesujący wykres teoretycznego wzrostu wydajności - AMD porównuje nowy sterownik z wydaną rok temu wersją 13.12.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze