Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Amazon chce podobno przejąć EA. Ogłoszenie jeszcze dzisiaj?

Aktualizacja: Inne źródła zaprzeczają.

Aktualizacja (14:55): David Faber, analityk prowadzący audycję w amerykańskiej telewizji CNBC zapewnił, że przejęcie Electronic Arts przez Amazon nie zostanie dzisiaj ogłoszone i wątpliwe jest, że w ogóle dojdzie do skutku.

„EA na pewno zastanawiało się w przeszłości nad tym, co zrobić i można wyobrazić sobie, że Amazon wykazywał jakieś zainteresowanie... Ale nie, z tego co słyszę nic takiego się dzisiaj nie wydarzy. Chyba że moje źródła się mylą” - mówił.

Electronic Arts ze swojej strony dodaje jedynie, że nie zamierza komentować plotek i spekulacji. Cena akcji firmy poszybowała w górę o 6 procent w reakcji na wcześniejsze wieści.


Oryginalna widomość (13:28): Amazon zamierza podobno przejąć Electronic Arts, a ogłoszenie informacji odbędzie się rzekomo jeszcze dzisiaj - poinformował nieoficjalnie serwis internetowy dziennika USA Today.

Nie ujawniono żadnych dodatkowych szczegółów oraz źródeł doniesień. Nie wiemy też, ile transakcja będzie kosztowała - jeśli faktycznie dojdzie do skutku. W ostatnich miesiącach plotki na temat zakupu EA pojawiały się już kilka razy, a wśród zainteresowanych wymieniano także Apple czy Disney.

USA Today spekuluje, że Amazon może być zainteresowany między innymi z powodu popularnych licencji - Mass Effect, Dead Space czy Dragon Age - które będzie można zamienić także na filmy i seriale.

Ewentualne przejęcie byłoby kolejnym krokiem w trwającej od kilku lat, zakrojonej na szeroką skalę konsolidacji w świecie gier. Jej podsumowaniem jest zapewne zakup Activision przez Microsoft, lecz proces trwa od znacznie dłuższego czasu.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze