Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Alkohol, kłótnia i rozbity telewizor. Komentator opuszcza turniej CS:GO

Skandal na majorze.

Matthew „Sadokist” Trivett został dyscyplinarnie zwolniony z obowiązków komentatora meczów CS:GO na turnieju IEM Rio w Brazylii. Na jaw wychodzą detale skandalu, który doprowadził do decyzji.

Początkowo mówiono wyłącznie o „incydencie”, lecz teraz źródła serwisu Dust2.us opisały całe wydarzenia, do którego doszło za kulisami, włącznie z policją wzywaną do hotelu w środku nocy.

„Akcja” toczyła się podczas turnieju z cyklu major. To najważniejsze zmagania w świecie CS:GO, współorganizowane przez Valve i ściągające w jedno miejsce wszystkich najlepszych profesjonalnych graczy w popularnej strzelance.

Jak opisuje Dust2.us, po zakończeniu dnia pełnego transmisji popularny „Sadokist” miał wypić sporo alkoholu w jednym z okolicznych barów, by potem powrócić do hotelu, w którym w czasie turnieju mieszkają wszyscy pracownicy wynajęci przez ESL - w tym komentatorzy czy analitycy.

Kanadyjczyk pojawił się rzekomo w specjalnym pokoju rekreacyjnym, gdzie rozstawiono kilka PC, do zabawy po godzinach. Na miejscu była też ekipa filmowa, która kręciła materiał na temat Alexandra „gAuLeSa” Borby, przed laty słynnego zawodnika Counter-Strike.

Coś - nie wiadomo dokładnie, co - nie spodobało się „Sadokistowi”, który wdał się w kłótnię z filmowcami. Nie skończyło się na słowach, ponieważ Trivett w pewnym momencie roztrzaskał podobno znajdujący się na sali telewizor, co zwróciło uwagę organizatorów turnieju.

Na miejscu pojawił się więc Michał „Carmac” Blicharz z ESL, starający się uspokoić komentatora - opisuje Dust2.us. Starania szybko zamieniły się jednak w kolejną kłótnię, aż na miejscu pojawiła się policja. Nie jest obecnie jasne, kto wezwał funkcjonariuszy.

Następnie decyzje były już szybkie: Trivett został natychmiast zwolniony i dostał bilet na najbliższy samolot, o czym resztę ekipy poinformowano następnego dnia rano. Podczas transmisji na żywo zastąpił go Anders Blume, zajmujący wcześniej rolę analityka.

ESL oficjalnie potwierdziło jedynie, że doszło do „incydentu”. „Sadokist” ma problemy nie po raz pierwszy, w 2018 roku krytykowany za rasistowskie komentarze pod adresem innego członka społeczności CS:GO. Wtedy komentator został zawieszony i zajął się wirtualnymi wyścigami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze