Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aliens: Colonial Marines - Poradnik, Solucja - Spis treści

Opis przejścia gry, wskazówki i porady.

Wprowadzenie

W poradniku do Aliens: Colonial Marines znajdziesz wszystko, co jest niezbędne do pełnego ukończenia kampanii fabularnej oraz zdobycia wszystkich sekretów i osiągnięć. W opisie przejścia gry uwzględniono lokalizacje wszystkich nieśmiertelników (Dog Tags), nagrań (Audio Logs) oraz legendarnych broni (Legendary Weapon). Opisy są wzbogacone materiałami wideo, pokazującymi, w jaki sposób przejść daną misję. W poradniku znajdziecie też wskazówki odnoszące się do mechaniki gry oraz opis osiągnięć.

Spis treści

Aliens: Colonial Marines - Poradnik - Spis treści, Porady ogólne
Aliens: Colonial Marines - Poradnik - Broń i przeciwnicy

Opis przejścia gry

Aliens: Colonial Marines - Poradnik - Misja 1 - SOS (Distress)
Aliens: Colonial Marines - Poradnik - Misja 2 - Bitwa o Sulaco (Battle for Sulaco)
Aliens: Colonial Marines - Poradnik - Misja 3 - Upadek Sulaco (Sulaco Falls)
Aliens: Colonial Marines - Poradnik - Misja 4 - Pogrzebane nadzieje Handley's Hope (No Hope in Handley's)
Aliens: Colonial Marines - Poradnik - Misja 5 - Kruk (The Raven)
Aliens: Colonial Marines - Poradnik - Misja 6 - Dla Belli (For Bella)
Aliens: Colonial Marines - Poradnik - Misja 7 - Jeden pocisk (One Bullet)
Aliens: Colonial Marines - Poradnik - Misja 8 - Wał obronny (Rampart)
Aliens: Colonial Marines - Poradnik - Misja 9 - Nadzieje w Handley's Hope (Hope in Handley's Hope)
Aliens: Colonial Marines - Poradnik - Misja 10 - Wrak odzyskany (Derelict Reclaimed)
Aliens: Colonial Marines - Poradnik - Misja 11 - Dom (Home)

Sekrety i osiągnięcia

Aliens: Colonial Marines - Poradnik - Sekrety - Nieśmiertelniki (Dog Tags)
Aliens: Colonial Marines - Poradnik - Sekrety - Nagrania (Audio logs)
Aliens: Colonial Marines - Poradnik - Sekrety - Legendarne Bronie (Legendary Weapons)
Aliens: Colonial Marines - Poradnik - Osiągnięcia (Achievements) Steam cz.1
Aliens: Colonial Marines - Poradnik - Osiągnięcia (Achievements) Steam cz.2

Aliens: Colonial Marines - Porady ogólne

Zdrowie i pancerz

Aliens: Colonial Marines łączy w sobie pod względem zdrowia elementy z klasycznych gier akcji i tych współczesnych. Sterowany przez nas żołnierzy posiada pancerz, który ulega zniszczeniu pod wpływem ataku obcych. Można go odnowić tylko w jeden sposób - poprzez znalezienie pancerza, które będziemy spotykać na naszej drodze. Drugi wskaźnik - zdrowia, jest podzielony na trzy krótkie paski. Jeżeli zadane nam obrażenia zabiorą na przykład połowę danego wskaźnika, to z czasem się on zregeneruje. Natomiast jeśli atak pozbawi nas w całości jednej części zdrowia, to podobnie, jak w przypadku pancerza, będziemy musieli go odnowić przy pomocy znajdowanych w czasie gry apteczek.

Wykrywacz ruchu

Po jego aktywowaniu będziesz widział wszystkie żywe istoty znajdujące się przed tobą (zasięg wykrywacza wynosi około 20 metrów). Romby oznaczają twoich sojuszników, kółka wrogów, a kwadraciki to różnego rodzaju sekrety (nagrania, nieśmiertelniki i legendarne bronie). Ponadto podczas używania urządzenia na ekranie czerwonym punktem i podpisem jest zaznaczony dany cel misji. Z wykrywacza można korzystać, aby dowiedzieć się na przykład tego, czy coś znajduje się za pobliski drzwiami lub za zakrętem. Pamiętaj jednak, że nie możesz jednocześnie używać wykrywacza oraz prowadzić ognia. Jeśli w opcjach zaznaczyłeś odpowiednie ustawienie, to gdy tylko wykrywacz zlokalizuje kogoś w pobliżu, to poinformuje cię charakterystycznym dźwiękiem, a na dole pojawi się mała ikonka urządzenia.

Latarka

Niemal w każdej chwili możesz skorzystać z latarki, która rozświetli ci ciemne zaułki. Obszar jej działania nie jest wprawdzie zbyt duży, ale w miejscach, gdzie w ogóle nie ma światła, może okazać się bardzo przydatna. Przydatną informacją może być również to, że baterie są praktyczne nieskończone, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć ją włączoną cały czas.

Kompani

Podczas misji często będą towarzyszyć ci kompani sterowani przez sztuczną inteligencję (nie możesz wydawać im żadnych rozkazów). Ich intelekt nie jest może najwyższych lotów, ale nieźle radzą sobie z obcymi wspomagając cię w walce, a często zwabiając wrogów na siebie. Nie możesz ich postrzelić, ale jeśli dopuścisz, żeby zostali zaatakowani przez przeważające siły wrogów, to legną na ziemię i dopóki im nie pomożesz, to nie będą mogli cię wspomagać. Lepiej nie dopuszczać do takich sytuacji, ponieważ czasami bywają dość pomocni.

Awans i zdobywanie doświadczenia

Podczas rozgrywki jest wiele rzeczy, za które otrzymujemy punkty doświadczenia. Zabijanie przeciwników, wykonywanie wyzwań, zbieranie sekretów itp. wypełniają pasek doświadczenia znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu. Kiedy dojdzie on do maksymalnego poziomu, to awansujemy na wyższy poziom, pasek się wyzeruje, a my będziemy zbierać punkty na nowy awans.

Awans daje dostęp przede wszystkim do nowych modyfikacji i uzbrojenia. Dzięki niemu możemy powiększać nasz arsenał oraz przeznaczać punkty na ulepszenie obecnych pukawek. Aby skorzystać z tej opcji należy wejść w menu Ulepszenia Arsenału, gdzie mamy dostęp do całej bazy usprawnień. Niektóre z nich tylko zmieniają wygląd naszej broni, inne (np. celowniki) poprawiają celność albo też wpływają na powiększenie magazynka. Należy jednak mieć na uwadze, że niektóre ulepszenia są dostępne dopiero po zdobyciu określonego poziomu doświadczenia.

Wyzwania

W trakcie gry będziesz mógł wykonywać różnego rodzaju wyzwania, które umożliwiają zdobywanie punktów doświadczenia i awansowanie na wyższe poziomy. Aktualne wyzwania możesz zobaczyć w każdej chwili przechodząc do menu. Te opcjonalne zadania bywają bardzo różnorodne - od wyeliminowania 20 wrogów za pomocą strzelby, do złapania na wykrywaczu ruchu 5 obcych jednocześnie. Wyzwania dotyczą zarówno gry dla pojedynczego gracza, jak i rozgrywki wieloosobowej.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze