Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Alan Wake wrócił do ofert platform Steam i GOG

Odnowiono licencję na muzykę.

Gry z serii Alan Wake wróciły do ofert platform dystrybucji cyfrowej Steam i GOG. Twórcy ze studia Remedy Entertainment poinformowali, że udało się rozwiązać kwestie licencyjne.

W maju ubiegłego roku produkcje wycofano ze sprzedaży. Powodem były wygasające prawa do muzyki wykorzystanej przez autorów. We wpisie na Twitterze deweloperzy wyjaśnili, że problemy wyeliminowano z pomocą firmy Microsoft, bez usuwania żadnego utworu.

Obecnie Alan Wake oraz samodzielny dodatek o podtytule American Nightmares na Steamie i GOG kosztują odpowiednio 10,80 zł i 6,60 zł. Promocja zakończy się w przyszłym tygodniu - 1 listopada.

Przedstawiciele studia Remedy Entertainment zapewnili jednocześnie, że obie produkcje wkrótce pojawią się również na Xbox 360. Termin ponownego wydania tytułów nie jest jednak na razie znany.

Alan Wake to przygodowa gra akcji z elementami horroru. Opowiada o tytułowym pisarzu, który w amerykańskim miasteczku Bright Falls i jego leśnych okolicach stara się odnaleźć zaginioną w tajemniczych okolicznościach żonę.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze