Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Alan Wake 2 jednak na płytach? THQ Nordic chce, żeby studio zmieniło decyzję

Przez wzgląd na stare czasy.

Wydawca THQ Nordic stanął po stronie graczy, którym nie spodobała się decyzja studia Remedy o wydaniu Alan Wake 2 jedynie w dystrybucji cyfrowej. Firma podzieliła się swoją opinią poprzez oficjalny profil w mediach społecznościowych, co głośno poparli gracze.

Remedy Entertainment, o co mi chodzi... to my kiedyś zajmowaliśmy się wydaniem pecetowej wersji Alan Wake na płytach, jeśli wam to umknęło. I ponieważ JEDNA osoba (albo firma) nie lubi fizycznych wydań, to wciąż jest wielu, którzy je uwielbiają. Pomyślcie nad tym. Chcielibyśmy znowu zobaczyć grę na płytach, zatoczyć pełne koło” - napisał wydawca.

Wiadomość zebrała ponad 3,5 tysiąca „lajków”, a w komentarzach pojawiło się wielu internautów potwierdzających, że bardzo chcieliby zobaczyć fizyczne wydanie gry. Na ten moment studio Remedy nie odpowiedziało w żaden sposób na wiadomość. Przypomnijmy, że deweloperzy swoją decyzję argumentowali kosztami tłoczenia płyt i zmianą przyzwyczajeń graczy.

Po pierwsze, duża liczba graczy przeszła na technologię cyfrową. Można kupić PlayStation 5 bez napędu dysków, Xbox Series S także jest konsolą cyfrową. Wydawanie współczesnych gier wyłącznie w wersjach cyfrowych nie jest żadną rzadkością. Po drugie, rezygnacja z płyty pomaga utrzymać cenę gry na poziomie 59,99 dolarów/euro, a wersji na PC na poziomie 49,99 dolarów/euro. Wreszcie, nie chcieliśmy wysyłać produktu na płycie i wymagać dodatkowo pobierania gry” - czytamy na oficjalnej stronie tytułu.

Alan Wake 2 zadebiutuje 17 października tego roku na PC, PS5 i Xbox Series X/S. Zapowiedziano też polską wersję językową z napisami. Podczas niedawnego pokazu PlayStation Showcase zaprezentowano długi zwiastun produkcji. Mogliśmy się z niego dowiedzieć, że wrócimy do zrujnowanego miasteczka Bright Falls, a dręczonemu przez koszmary pisarzowi towarzyszyć będzie druga grywalna postać, agentka FBI Saga Anderson.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze