Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Alan Wake 2 będzie całkiem długą grą

Najdłuższą w dorobku Remedy.

Alan Wake 2 zapowiada się na całkiem sporą przygodę. Szef Remedy zapewnia, że to najdłuższa produkcja w dorobku studia, wyprzedzając Control, Quantum Break czy Max Payne.

Sam Lake - o nim mowa - poruszył temat w rozmowie z kanałem Kinda Funny Games. Jak dodał reżyser, nadchodzący projekt ma także pewną wartość sentymentalną. Na przestrzeni lat twórcy podobno wielokrotnie podchodzi do prac, które z różnych powodów przerywano. Ostatecznie tytuł jest więc swego rodzaju spojrzeniem na historię firmy.

- Jeśli spojrzymy na przeszłość Remedy, nasze gry koncentrowały się na fabule i tradycyjnie były dość krótkie, na około 10 godzin - mówił Lake. - Wewnętrznie czuliśmy, że musimy znaleźć sposób na robienie dłuższych gier, ponieważ ludzie patrzą na nie również z perspektywy wartości wydawanych pieniędzy. Dlatego też Control z pewnością było naszą najdłuższą grą do tej pory, a Alan Wake 2 będzie jeszcze dłuższy, na ponad 20 godzin.

Podobne zapewnienia na temat długości rozgrywki padał już wcześniej. „To zależy od umiejętności, ale obecnie, bo gra nie jest jeszcze całkiem skończona i dużo zawartości wciąż jest w przygotowaniu, zakładamy około dwudziestu godzin” - wyjaśniał w czerwcu Thomas Puha, dyrektor ds. komunikacji w studiu.

Wracając do powyższego wywiadu, Sam Lake poruszył także temat różnic w zestawieniu z pierwszą częścią serii. Jak się dowiedzieliśmy, twórcy chcą w większym stopniu postawić na horror.

- Pierwszy Alan Wake był w dużej mierze grą akcji z elementami horroru, podczas gdy teraz zagłębiamy się w survival horror. Myślę, że horror przeżywa obecnie swój złoty okres - przyznał. - Kiedyś był w pewnym sensie niszowy, lecz teraz istnieje znacznie szersza publiczność, która jest podekscytowana horrorem.

Alan Wake 2 ukaże się 27 października na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze