Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja Xbox ulepsza bibliotekę i pozwala zmienić kolor podświetlenia padów

Ale tylko Elite Series 2.

Nowa aktualizacja systemu Xboxa od wczoraj trafia do pierwszych graczy. Wprowadza ona kilka kosmetycznych, ale udanych zmian, które poprawią komfort korzystania z konsoli, jeśli posiadacie dużo gier i opłacacie Game Passa.

Największą nowością jest całkowicie przebudowana biblioteka gier. Od teraz pokazuje wszystkie gry na jednej karcie - zarówno kupione, jak i dostępne w ramach abonamentów Xbox Live Gold, Game Pass oraz EA Play. Można też przefiltrować wyświetlane tytuły na zainstalowane i do instalacji, a nawet wyświetlić wyłącznie gry dostępne w chmurze. Dodano też zakładki poświęcone konkretnym subskrypcjom, między którymi można się wygodnie przełączać przyciskami LB i RB.

Przeprojektowana biblioteka pokazuje wszystkie posiadane gry na jednej karcie.

Microsoft wprowadził również opcję wyboru domyślnego miejsca instalacji pobieranych gier. Znajdziemy ją w menu zarządzania magazynem pamięci masowej. Możemy wybrać, na który dysk chcemy domyślnie pobierać różne typy gier. Ulepszone pod kątem Xbox Series X/S możemy przypisać do szybkiej pamięci wewnętrznej, a tytuły z poprzednich generacji - do wolniejszego dysku zewnętrznego.

Można wybrać, na którym dysku domyslnie instalują się różne typy gier.

Kolejna nowość dotyczy (na razie) wyłącznie posiadaczy kontrolerów Xbox Elite Series 2. W ustawieniach akcesoriów pojawiła się opcja dostosowania koloru podświetlenia przycisku Xbox znajdującego się na padzie. Do dyspozycji oddano całą paletę barw, można też zmienić nasycenie i jasność.

Funkcja dostosowania koloru dostępna jest obecnie wyłącznie dla padów Elite Series 2.

Znana z poprzedniej aktualizacji funkcja tłumienia dźwięków tła podczas rozmowy w grupie została udostępniona na starszych konsolach Xbox One oraz w aplikacji Xbox na PC. Na komputerach łatwiej jest też dołączać i zarządzać grupami.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze